Tether zamroził 1,7 mln USD po włamaniu do Yearn Finance | Wiadomości | CrypS.

Tether zamroził 1,7 mln USD po włamaniu do Yearn Finance

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether usdt
W tym artykule:

Po ostatnim ataku na protokół Yearn.Finance, Tether zamroził USDT o wartości 1,7 miliona dolarów skradzione z platformy.

CTO Tethera – Paolo Ardoino ogłosił wiadomość o zamrożeniu USDT za pośrednictwem swojego Twittera w piątek (5 lutego 2021 r.). Działania firmy uniemożliwiły hakerowi wydanie skradzionych środków.

Wiadomość o ataku została po raz pierwszy podana przez zdecentralizowany protokół finansowy w dniu 4 lutego. W tweecie firma ujawniła, że w wyniku ataku ucierpiał skarbiec v1 DAI.

Zespół był w stanie złagodzić atak w ciągu 11 minut, co pozwoliło na uratowanie 24 milionów z 35 milionów DAI znajdujących się w skarbcu. Hakerom udało się wydrenować w ten sposób zaledwie 11 mln USD, jednak kolejne 2,7 miliona dolarów ukradli za pomocą pożyczki flash.

Decyzja Tethera o zamrożeniu skradzionych środków przyciągnęła serię krytyki ze strony członków społeczności. Niektórzy twierdzili, że działanie Tethera było sprzeczne z doktrynami decentralizacji. Inni uważali, że firma rujnuje swoją reputację.

Ardoino w międzyczasie odpowiedział na krytykę, mówiąc:

Tymczasem nie jest to pierwszy raz, kiedy Tether zamraża fundusze USDT po ataku na platformę kryptowalutową. Po włamaniu na singapurską giełdę KuCoin, firma zamroziła kryptowaluty o wartości 33 milionów dolarów.

tether usdt

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.