Tether zamroził 1,7 mln USD po włamaniu do Yearn Finance | Wiadomości | CrypS.

Tether zamroził 1,7 mln USD po włamaniu do Yearn Finance

Zerelik Maciej
tether usdt

Po ostatnim ataku na protokół Yearn.Finance, Tether zamroził USDT o wartości 1,7 miliona dolarów skradzione z platformy.

CTO Tethera – Paolo Ardoino ogłosił wiadomość o zamrożeniu USDT za pośrednictwem swojego Twittera w piątek (5 lutego 2021 r.). Działania firmy uniemożliwiły hakerowi wydanie skradzionych środków.

Wiadomość o ataku została po raz pierwszy podana przez zdecentralizowany protokół finansowy w dniu 4 lutego. W tweecie firma ujawniła, że w wyniku ataku ucierpiał skarbiec v1 DAI.

Zespół był w stanie złagodzić atak w ciągu 11 minut, co pozwoliło na uratowanie 24 milionów z 35 milionów DAI znajdujących się w skarbcu. Hakerom udało się wydrenować w ten sposób zaledwie 11 mln USD, jednak kolejne 2,7 miliona dolarów ukradli za pomocą pożyczki flash.

Decyzja Tethera o zamrożeniu skradzionych środków przyciągnęła serię krytyki ze strony członków społeczności. Niektórzy twierdzili, że działanie Tethera było sprzeczne z doktrynami decentralizacji. Inni uważali, że firma rujnuje swoją reputację.

Ardoino w międzyczasie odpowiedział na krytykę, mówiąc:

Tymczasem nie jest to pierwszy raz, kiedy Tether zamraża fundusze USDT po ataku na platformę kryptowalutową. Po włamaniu na singapurską giełdę KuCoin, firma zamroziła kryptowaluty o wartości 33 milionów dolarów.

tether usdt
reklama
reklama