Tether idzie na współpracę z władzami USA. Będzie zamrażać środki wskazanych podmiotów | Wiadomości | CrypS.

Tether idzie na współpracę z władzami USA. Będzie zamrażać środki wskazanych podmiotów

Tether Tether [USDT]
W tym artykule:

Tether zaczyna ściśle współpracować z organami ścigania i regulacyjnymi. Firma będzie zamrażać środki wskazanych przez władze podmiotów, które są podejrzewane o wrogie działania względem USA.


Tether staje w opozycji do wrogów USA

Tether, emitent czołowego stablecoina na rynku kryptowalut, zaczyna właśnie kontrole mające na celu zamrożenie środków związanych z osobami oraz podmiotami objętymi sankcjami znajdującymi się na liście Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Stanów Zjednoczonych (OFAC).

Firma dodaje, że działania te uzupełnią “istniejące protokoły bezpieczeństwa” i stanowią “aktywny wysiłek mający na celu jeszcze bliższą współpracę ze światowymi organami regulacyjnymi i organami ścigania”.

Warto dodać, że powyższe oznacza pewną zmianę. W sierpniu 2022 r. Tether ogłosił, że nie będzie zamrażać objętych sankcjami adresów Tornado Cash, chyba że otrzyma wyraźne polecenie od organów ścigania.

Dokonując dobrowolnego zamrażania adresów portfeli nowo dodanych podmiotów do listy SDN i zamrażania wcześniej dodanych adresów, będziemy w stanie jeszcze bardziej wzmocnić pozytywne wykorzystanie technologii stablecoinów i promować ich bezpieczniejszy ekosystem dla wszystkich użytkowników

– powiedział Paolo Ardoino, dyrektor generalny firmy.

Kryptowaluty – szansa dla przestępców i zagrożenie dla władz?

Powyższe prowokuje więc ponownie pytanie, czy kryptowaluty to zagrożenie dla władz i bezpieczeństwa i zarazem szansa dla terrorystów i przestępców. Nie da się jednak odpowiedzieć na nie “tak” lub “nie”. Stosowne jest za to: “to zależy”.

Jak każda technologia, też blockchain niesie za sobą szanse i zagrożenia. Oczywiście transfery środków w ramach blockchainów są w dużej mierze anonimowe i mogą pomagać przestępcom. Z drugiej strony, jak widać po przykładzie działania Tethera, kooperacja władz z prywatnymi emitentami kryptowalut niweluje takie zagrożenia i jednocześnie poprawia wizerunek blockchainowych projektów.

Jak widać, regulacje rynku i współpraca na linii państwo-firmy są koniecznością, jeżeli chcemy doprowadzić do zwiększonej adopcji. W przeciwnym razie urzędnicy i służby będą blokowały rozwój protokołów łańcuchów bloków, bowiem mogą uznać, że te stanowią zagrożenie dla społeczeństw (poprzez pośrednią pomoc w finansowaniu grup przestępczych i terrorystów).

Tether

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.