Terroryści szantażują biznesmena z Indii i żądają kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Terroryści szantażują biznesmena z Indii i żądają kryptowalut

Redaktor: Michał Misiura
islamscy terroryści szantażują drugiego najbogatszego człowieka w Azji i chcą Monero

Funkcjonariusze policji z Bombaju znaleźli samochód wypełniony materiałami wybuchowymi, który znajdował się w sąsiedztwie domu miliardera Mukesha Ambaniego. Według portalu Times Now, za tym zdarzeniem stoi islamistyczne ugrupowanie terrorystyczne Jaish-ul-Hind, które przyznało się do niego w oświadczeniu opublikowanym w serwisie Telegram.

Terroryści domagają się okupu od indyjskiego biznesmena i żądają płatności w kryptowalucie Monero. Według stróżów prawa, w pojeździe znajdowało się około 2,6 kilograma materiałów wybuchowych, ale nie były one jeszcze zmontowane w działający ładunek. W oświadczeniu zamieszczonym na Telegramie islamiści nazwali to zdarzenie „zwiastunem przyszłych wydarzeń”, jeśli Ambani nie zapłaci im wskazanej wcześniej kwoty w chroniącej prywatność kryptowalucie Monero (XMR).

Grupa przypomniała indyjskim stróżom prawa, że mimo ścisłej współpracy z Mossadem nie udało im się pomyślnie zakończyć śledztwa w sprawie zamachu bombowego na samochód przed ambasadą Izraela w New Delhi, do którego doszło pod koniec stycznia. Wtedy do organizacji zamachu również przyznało się ugrupowanie Jaish-ul-Hind. Indyjski biznesmen jest jednym z najbogatszych ludzi w Azji. Do niedawna na liście najbogatszych zajmował pierwsze miejsce, jednak pod koniec ubiegłego roku jego miejsce zajął chiński miliarder Zhong Shanshana.

Problematyczna anonimowość niektórych kryptowalut

Kryptowaluty, takie jak Monero, Zcash i Dash, które kładą duży nacisk na ochronę prywatności, ze względu na swoje właściwości wzbudzają obawy władz w wielu krajach. Pomysł wprowadzenia zakazu używania takich monet pojawił się już m.in. w Korei Południowej, Francji i amerykańskim stanie Teksas. Wcześniej szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksander Bortnikow zauważył, że terroryści coraz częściej korzystają z poufnych kryptowalut, które gwarantują anonimowość transakcji.

Podobnego zdania jest były główny deweloper Monero Ricardo Spagni, który uważa, że prywatność przypisywana tej kryptowalucie jest wielkim błędem.

A jakie jest Wasze zdanie o poufnych kryptowalutach?

islamscy terroryści szantażują drugiego najbogatszego człowieka w Azji i chcą Monero

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.