Terraform Labs i Do Kwon muszą współpracować z SEC - uznaje amerykański sąd | Wiadomości | CrypS.

Terraform Labs i Do Kwon muszą współpracować z SEC – uznaje amerykański sąd

Mariusz Przepiórka
terra luna do kwon

Firma Terraform Labs i jej dyrektor generalny Do Kwon muszą zastosować się do wezwań Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) związanych z Mirror Protocol. Taką decyzję wydał w środę sąd apelacyjny w Stanach Zjednoczonych.


SEC bada, czy Terraform i Kwon byli zaangażowani w sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych za pośrednictwem Mirror Protocol, który pozwala użytkownikom handlować tokenami kryptowalutowymi reprezentującymi akcje popularnych spółek, takich jak Apple i Amazon.

Regulator doręczył Kwonowi wezwanie podczas konferencji kryptowalutowej Messari, Mainnet, w Nowym Jorku we wrześniu 2021 roku. Kwon i Terraform złożyli apelację, twierdząc, że SEC naruszyła własne zasady, gdy osobiście doręczyła dokumenty Kwonowi, a sąd nie miał nad nim jurysdykcji ze względu na brak kontaktów Terraform z USA.

Orzeczenie może otworzyć drogę do kolejnych pozwów

Sąd odrzucił oba argumenty i stwierdził, że SEC postępowała zgodnie z przepisami i że adwokat Terraform nie był upoważniony do odbierania dokumentów, dlatego też Kwon musiał odebrać dokumenty osobiście.

Proces ten nie ma związku z dramatycznym załamaniem się blockchainu Terra, w wyniku którego token Luna stracił wartość. David Shargel, partner w firmie prawniczej Bracewell, powiedział przed wydaniem wyroku że „postanowienie sądu albo zachęci do składania pozwów zbiorowych w Stanach Zjednoczonych, albo całkowicie pokrzyżuje plany osobom, które o tym myślą”. Teraz wydaje się, że Terraform może stanąć w obliczu pozwów zbiorowych ze strony osób, które straciły pieniądze na krachu Luny.

Serwis Bloomberg podał również informację, że SEC bada, czy Terraform Labs nie naruszyła amerykańskiego prawa podczas promowania swoich tokenów. Ponadto policja z Seulu sprawdza inny wątek w sprawie, czyli możliwość kradzieży bitcoinów z rezerw organizacji, której mógł dokonać jeden z jej pracowników.

Duże wahania kursu Luny

Informacje na temat spraw sądowych i prowadzonych postępowań wpływają również na cenę Luny. Według ostatnich danych ich zmienność jest bardzo duża. Według danych CoinGecko, cena LUNA wzrosła aż o 30% – z 2,65 USD we czwartek do 3,44 USD w piątek rano – a następnie ponownie spadły. Luna Classic (LUNC) zyskała aż 34%, by dziś rano zaliczyć kolejne poważne zejście w dół.

Wykres ceny Terra LUNA - ostatnie 7 dni
Wykres ceny Terra LUNA 2 – ostatnie 7 dni

Poprzednie informacje związane z Terrą:

terra luna do kwonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.