Terra bada problemy z airdropem LUNA 2.0 - inwestorzy skarżą się, że dostali za mało tokenów | Wiadomości | CrypS.

Terra bada problemy z airdropem LUNA 2.0 – inwestorzy skarżą się, że dostali za mało tokenów

Michał Misiura
Terra luna 2.0 - kiedy dostanę airdrop

Zespół projektowy Terra przyznał we wtorek, że airdrop nowej Luny nie wyszedł do końca tak jak powinien. Po skargach od inwestorów, którzy donosili, że otrzymali mniej tokenów niż oczekiwali, zapowiedziano zbadanie sprawy.


Airdrop nowej Terry miał zrekompensować inwestorom straty poniesione przez upadek poprzedniego projektu, który przemianowano na Luna Classic ( LUNC ) oraz nieistniejącego już stablecoina TerraUSD (obecnie TerraClassicUSD). Wiele osób, do których trafiły tokeny, nie kryło jednak rozczarowania i jak okazuje się mają ku temu powody.

Zdajemy sobie sprawę, że podczas airdropu niektórzy otrzymali mniej LUNA niż oczekiwano i aktywnie pracujemy nad rozwiązaniem – poinformował zespół projektu na Twitterze.

Terra LUNA 2.0 – ile tokenów powinienem otrzymać?

W przypadku osób, które kupiły Lunę przed godziną 17:00 dnia 7 maja 2022, przelicznik wynosi około 1:1. Po airdropie w ich portfelach powinno znaleźć się 30% z docelowej ilości tokenów.

Inwestorzy kupujący Lunę po podanej wcześniej dacie mieli otrzymać Terrę 2.0 w stosunku 10 000 : 0,1458. Za każdy milion posiadanej starej Terry powinni dostać więc 14,48 nowych Lun. W pierwszym airdropie trafiło do nich 30% przewidzianej kwoty.

Kalkulator pozwalający na proste obliczenie ilości tokenów Terra 2.0, które powinny trafić do Was w airdropie, znajdziecie w tym miejscu.

Stare tokeny Terra i UST zamieniły się w Terra LUNA Classic (LUNC) oraz TerraClassicUSD (USTC) w stosunku 1:1.

Aidrop tokenów wsparło wiele czołowych giełd kryptowalut, ale nie były to wszystkie platformy listujące starą Lunę.

Lunatycy niezadowoleni z airdropu

Pod tweetem znalazło się ponad 5000 komentarzy. Autorzy wielu z nich wskazywali na nieprawidłowości w airdopie oraz skarżyli się na ilość otrzymanych tokenów:

– Otrzymałem mniej luny? Wydałem 1400 € na starą lunę i otrzymałem 6,8 sztuk nowej. Jej wartość to 30 $ i to pokazuje tak traktujecie ludzi. Wielki wysiłek z twojej strony Terra.

– Straciłem 2400 dolarów w lunie i otrzymałem 2,8 nowej Co to k**** jest?

– Miałem lunę o wartości 36 000, gdy kosztowała po 80 dolców.. dostałem 0,002 Luna..

Pojawiały się także komentarze od osób, do których airdrop w ogóle nie dotarł. Część z nich wskazywała, że problem dotyczy Luny w sieci BEP20, a inni donosili, że trzymali środki na niektórych giełdach.

– A co z tymi, którzy trzymali tokeny na MetaMasku? Nie otrzymaliśmy żadnego airdropu

– 54k Luny (około 6k euro wydanych) na TerraStation, a airdrop mnie jakoś ominął. Czy ktoś może wyjaśnić jak?

– Nie dostałem żadnego airdropu za moje coiny UST w sieci BSC! Czy ktokolwiek może mi odpowiedzieć?

Trzeba zwrócić jednak uwagę, że wiele pojawiających się pretensji było niesłusznych i wynikały one z faktu, że część osób nie potrafiła odpowiednio obliczyć ilości tokenów, które powinny do nich trafić.

W odpowiedziach na pytania pojawiło się także mnóstwo scamów, próbujących wykorzystać sytuację, podszywając się pod Terrę lub nawet samego Do Kwona.

Fałszywe konta oferujące "pomoc"
Fałszywe konta oferujące „pomoc”
Terra luna 2.0 - kiedy dostanę airdropreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.