Terra ma nowego CEO. Jakie ma plany na przyszłość firmy i co sądzi o Do Kwonie? | Wiadomości | CrypS.

Terra ma nowego CEO. Jakie ma plany na przyszłość firmy i co sądzi o Do Kwonie?

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Terra jeszcze przez wiele lat będzie kojarzona z głośnym krachem jej tokena i stablecoina, co doprowadziło do mocnego spadku ceny bitcoina i innych czołowych cyfrowych aktywów. Okazuje się jednak, że znalazł się jeden śmiałek, który chce przywrócić projektowi blask.


Nowy CEO Terry

Owym bohaterem (lub szaleńcem) jest Chris Amani, który jest związany z firmą Terraform Labs od 2021 roku. Od niedawna pełni również w firmie funkcję dyrektora generalnego. Jaki ma główny cel?

Nim przejdziemy do planów Amaniego, warto dodać, że zmiana CEO jest możliwa, bowiem były dyrektor generalny i współzałożyciel Terry w końcu się odnalazł. Problem w tym, że Do Kwonowi, bo o nim mowa, grozi ekstradycja do Korei Południowej lub Stanów Zjednoczonych. Potem zaś odsiadka rozpisana na wiele lat. Dziś przebywa w areszcie w Czarnogórze. Z powodu – nazwijmy to delikatnie – niedyspozycyjności Kwona firma mogła było wyznaczyć jego następcę.

Jak podał The Wall Street Journal, Amani jest obywatelem USA. Jak wspomnieliśmy, pracuje dla Terry od 2021 roku, pełniąc wcześniej funkcję dyrektora operacyjnego i dyrektora finansowego. W przeszłości był też dyrektorem generalnym w firmie Humanity.

Nowy cel to… brak celu?

Amani postanowił pochwalić się mediom, co zamierza zrobić dla Terry. Po pierwsze, uspokaja cały rynek kryptowalut: zarządzana przez niego firma nie planuje emitować żadnych stablecoinów.

Mamy wizję, jak moglibyśmy to wszystko uratować, chociaż myślę, że będzie to trudne i zajmie dużo czasu

– wyjaśnił swój pomysł na Terrę.

Ma zadatki na dyplomatę, bowiem dodał, że Do Kwon może oczyścić się ze wszystkich zarzutów. W tym czasie Terra będzie nadal działać – tyle że bez niego.

Przypomnijmy, że były CEO został aresztowany w marcu 2023 roku na lotnisku w Czarnogórze. Co ciekawe, nie poszło o to, że doprowadził do wielomilionowych strat, ale o rzekome posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Chciał ponoć przekroczyć granicę przy pomocy nieprawdziwego paszportu. Jak wspomnieliśmy, grozi mu ekstradycja do USA lub Korei Południowej. Oba kraje chcą dostać go w swoje ręce. W obu przypadkach trafi zapewne na wiele lat za kratki.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.