Ten memecoin jest typowany przez Arthura Hayes'a jako konkurencja dla Shiba Inu. W przedsprzedaży skoczył o 7500% | Wiadomości | CrypS.

Ten memecoin jest typowany przez Arthura Hayes’a jako konkurencja dla Shiba Inu. W przedsprzedaży skoczył o 7500%

bonk nowy memecoin

Nowy memecoin –  $L odnotował skok kursu o ponad 7 500%. Czy przebije Shibę i DOGE


Czym jest memecoin $L?

$L to pierwszy airdrop, który nagradza użytkowników za korzystanie z Twittera. Obecnie wszyscy subskrybenci Twitter Blue mają prawo do udziału w airdropie. Im bardziej popularnym twórcą jesteś, tym więcej otrzymasz danej kryptowaluty. Ciekawostką jest, że społeczność $L składa się z prawdziwych fanów Elona Muska, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Dzięki tej kryptowalucie buduje się prawdziwa społeczność Twittera, która jednocześnie eliminuje boty na platformie. 

Jak powstała kryptowaluta $L?

Historia $L jest nietypowa i rozpoczyna się w 2021 roku. To wtedy Musk stworzył wpis na Twitterze, gdzie poinformował swoich fanów, że lubi anime Death Note, a najciekawszą postacią jest “L” – najlepszy detektyw na świecie, który próbuje schwytać seryjnego mordercę – Kirę. To doprowadziło do sytuacji, gdzie fani anime oraz Muska postanowili stworzyć coś, co pomogłoby miliarderowi polepszyć jakość Twittera i rozwiązać jego obecne problemy.

Tak właśnie powstało $L, które jako airdrop zostanie rozesłane do każdego subskrybenta Twitter Blue. Założeniem projektu jest budowa realnych społeczności na Twitterze oraz zadbanie o rozwój platformy. Istnieje pewne ograniczenie dla osób, które chcą uzyskać nową, memiczną kryptowalutę – muszą być zweryfikowanymi subskrybentami Twitter Blue. Dodatkowo airdrop został oparty na algorytmie analizującym popularność użytkowników na Twitterze i w ten sposób proporcjonalnie przyznaje tokeny $L. Do dzisiaj można rezerwować tokeny, a do 3 lipca 2023 r. użytkownicy mogą je przerzucić na portfel Ethereum. 

Analiza rynku 

Artur Hayes przewiduje, że kryptowaluta L może nawet przebić pod względem popularności Shibę Inu (SHIB

Sam wykres memicznej kryptowaluty pokazuje jak szybko odnotowała ona wzrost o ponad 7500%, by następnie zaliczyć gwałtowny spadek:

Wykres przedstawia kurs $L. Źródło: coinmarketcap.com

To powinno dać do myślenia osobom, które poważniej myślą o zainwestowaniu kapitału w $L. Są jeszcze inne powody dla których powinna zapalić się nam czerwona lampka. Niektórzy wskazują, że L jest kolejnym memecoinem, który prawdopodobnie okaże się oszustwem: 

Pesymizm wynika z faktu, że  za projektem stoi Andrew Lee, który już oszukiwał wiele osób w innych projektach takich jak np. Quarkchain i Chromia, gdzie kryptowaluty najpierw odnotowały gwałtowny wzrost, a potem spadły do zera. Sam Elon póki co milczy na ten temat, jednak zahacza o innego memcoina –  $WSM (Wall Street Memes)

WSM zebrało w publicznej przedsprzedaży ponad 10 milionów dolarów, a dodatkowo – zamierza uruchomić swoją ofertę początkową na Uniswap jeszcze w tym roku. Czy Elon odniesie się do $L? Tego jeszcze nie wiemy, jednak cała sytuacja i niepewność co do osoby Adrew Lee pokazuje, że scamerzy stosują coraz ciekawsze metody na pozyskanie kapitału. 

bonk nowy memecoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.