Gwałtowny spadek wartości Twittera. Czy Musk pogrąży platformę? | Wiadomości | CrypS.

Gwałtowny spadek wartości Twittera. Czy Musk pogrąży platformę?

Twitter

Ile jest warty Twitter? Tylko jedną trzecią tego, ile zapłacił za niego Elon Musk. Miliarder, który kupił przeżywającą kryzys firmę w październiku zeszłego roku za 44 miliardy dolarów, przyznał wprost, że przepłacił. Ostatnio stwierdził, że Twitter jest wart mniej niż połowę tego, co wyłożył.


Udział Fidelity Blue Chip Growth Fund w Twitterze był wyceniany na 6,6 miliona dolarów na dzień 28 kwietnia, gdzie jeszcze w październiku 2022 r. Fidelity posiadało akcje o wartości 19,7 miliona dolarów. To trzeci raz, gdy Fidelity obniża wartość swojego udziału w Twitterze. Ponadto, sam Musk ogłosił, że zrezygnuje z funkcji CEO mianując na to stanowisko byłą dyrektor wykonawczą NBCUniversal – Lindę Yaccarino. Czy to koniec żartobliwego i memicznego podejścia do poważnej platformy? 

Twitter został przeszacowany

Musk zapłacił 25 miliardów dolarów za 79% udziałów w Twitterze w zeszłym roku. Ta inwestycja jest teraz warta 8,8 miliarda USD. Tak przynajmniej wynika z danych przedstawionych przez Bloomberg. Pod kierownictwem Muska Twitter zaczął mieć problem z utrzymaniem zaangażowania użytkowników i powstrzymaniem ucieczki reklamodawców. W zeszłym tygodniu platforma transmitowała ogłoszenie kampanii prezydenckiej gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, lecz wydarzenie to spotkało się z licznymi problemami technicznymi.

Musk nie chce zostawić projektu

Elon Musk powiedział, że zamierza nadal odgrywać znaczącą rolę w Twitterze jako przewodniczący zarządu i dyrektor techniczny. To ciekawe, gdyż jego decyzje jako właściciela platformy spotkały się z krytyką, a niektóre działania, takie jak pozwolenie na kontrowersyjne posty, doprowadziły nawet do konfliktu z użytkownikami i partnerami reklamowymi. Obecne problemy Twittera to dowód na to, że wyzwanie przekształcenia popularnej platformy społecznościowej w zyskowne przedsięwzięcie może okazać się trudniejsze, niż początkowo sądzono. Pomimo kłopotów, Elon Musk wyraził swoje zaangażowanie w przyszłość Twittera, mówiąc:

Będę nadal odgrywał znaczącą rolę, aby pomóc naprowadzić Twitter na właściwą ścieżkę

Czy tylko Twitter ma problemy?

Na koniec, warto dodać, że sytuacja Twittera jest odzwierciedleniem większego problemu dotyczącego wyceny spółek technologicznych. Wiele z nich jest notowanych na giełdach po wartościach, które niektórzy analitycy uważają za zbyt wysokie w porównaniu z ich rzeczywistym dochodem.

Przykładem może być sytuacja z Netflixem, który niedawno zakończył praktykę udostępniania haseł, co może wpłynąć na liczbę subskrybentów i tym samym wartość firmy. Przedsiębiorcy technologiczni, tacy jak Musk, są często zmuszeni do podejmowania ryzykownych decyzji, aby przyciągnąć nowych użytkowników i zwiększyć wartość swoich firm. Jednak, jak pokazuje sytuacja Twittera, takie decyzje mogą mieć nieprzewidywalne skutki. Ponadto na naszych oczach widzimy, że prowadzenie biznesu i osiąganie sukcesu w jednej dziedzinie, czy nawet w kilku nie jest regułą. 

Twitterreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.