Kurs bitcoina spada po pozwie SEC przeciwko Binance. Na rynku kryptowalut ponownie zapanował "strach" | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina spada po pozwie SEC przeciwko Binance. Na rynku kryptowalut ponownie zapanował “strach”

binance

W wyniku pozwu SEC przeciwko Binance suma likwidacji przekroczyła 280 milionów dolarów w ciągu ostatnich 12 godzin. Czy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd na stałe zaburzyła wartość najpopularniejszych kryptowalut? 


Fear and Greed Index, czyli program analizujący aktualną sytuację na rynku kryptowalut wskazuje na panikę i obawy wśród inwestorów, które nie były widywane od prawie trzech miesięcy. Ostatni raz taka panika była wywołana, gdy stablecoin USDC stracił swoje sztywne powiązanie z dolarem amerykańskim w marcu. Obecna sytuacja jest wynikiem działań amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i i Giełd. Ten organ nadzorczy wniósł pozew przeciwko Binance stawiając platformie i jej twórcy 13 zarzutów w tym m.in. brak rejestracji jako giełda papierów wartościowych nielegalne działanie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Fear and Greed Index

Narzędzie Fear and Greed działa poprzez agregację różnych wskaźników gospodarczych w stosunku do nastrojów rynkowych w społeczności kryptowalut. Następnie łączy takie aspekty jak zmienność cen, pęd rynku, wolumen obrotu z danymi z mediów społecznościowych i trendów Google, aby stworzyć całościowy obraz emocji inwestorów wobec Bitcoina i szerszego rynku cyfrowych aktywów. Niestety sytuacja nie wygląda zbyt dobrze:

Zachwianie rynku kryptowalut po pozwie przeciwko Binance

Handlowcy z otwartymi pozycjami na rynkach również odczuli konsekwencje złożenia pozwu, gdyż nastąpiła likwidacja funduszy opiewająca na 280 milionów dolarów. Ponad 92% długich pozycji zostało zlikwidowanych niemal tego samego dnia. Dwa główne aktywa cyfrowe były odpowiedzialne za około 43% tych strat. Niestety pozew przeciwko Binance, największej na świecie giełd kryptowalut, jest znaczącym wydarzeniem, które wpływa na globalne nastroje inwestorów i na cały rynek.

W momencie pisania tego artykułu kurs BTC wynosi 25 761 dolarów. Jest to mniej o 4% niż 24h. Pierwsza kryptowaluta traci również ponad 7% na wartości w skali tygodnia.

Kurs BTC/USD
Wykres cenowy BTC/USD. Źródło TradingView.com
binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.