Te tokeny RWA zaliczyły największy rozwój pod względem pracy deweloperów | Wiadomości | CrypS.

Te tokeny RWA zaliczyły największy rozwój pod względem pracy deweloperów

Karolina Zawodnik
RWA

Tokeny „o wartości rzeczywistej” reprezentujące prawdziwe fizyczne aktywa przyciągają coraz to większą uwagę inwestorów. Kilka kryptowalut z kategorii RWA (ang. real-world assets) odnotowało znaczny wzrost aktywności w ostatnim miesiącu. Które projekty wyszły na prowadzenie?


  • W ostatnim czasie tokeny z kategorii RWA wykazują wyższą aktywność deweloperską w zestawieniu ze swoimi rywalami,
  • Pomimo niedawnej korekty na rynku, analitycy z optymizmem patrzą na przyszłość segmentu RWA

Ten projekt pozostaje liderem

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez ekspertów z platformy analitycznej Santiment, największą aktywność rozwojową wśród tokenów powiązanych z RWA w ciągu ostatnich 30 dni odnotował Chainlink (LINK). Obecnie generuje on 2,49 większą dzienną aktywność niż kolejny wysoce aktywny projekt z tej grupy – Synthetix.

Wśród TOP 5 projektów z tej samej kategorii, które wyszły na prowadzenie pod względem miesięcznej aktywności, znalazły się: Centrifuge (CFG), Dusk (DUSK) oraz Orai Chain (ORAI).

W swojej ocenie Santiment wziął pod uwagę aktywność na GitHubie z repozytoriów projektów poprzez proces weryfikacji historycznej, po to, aby mieć pewność, że uwzględnione zostaną jedynie znaczące wysiłki zespołów na rzecz innowacji i ulepszeń.

Prognozy cenowe dla LINK

Aktualnie projekt Chainlink plasuje się na 16. pozycji wśród największych kryptowalut, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 8,2 mld dol. W chwili pisania tego tekstu jego cena jednostkowa wynosi około 14 dol.

Popularny analityk kryptowalut – Michael van de Poppe – uznaje LINK za jeden z 5 najlepszych altcoinów, które są w stanie wygenerować 3-krotny wzrost w tej hossie.

Z kolei znany trader – Ali Martinez – zakłada, że kurs wspomnianej wirtualnej waluty może wzrosnąć do 15,5 dol., jeśli na dłuższą metę utrzyma się on powyżej krytycznego poziomu oporu w wysokości 13,87 dol.

Warto mieć na uwadze to, iż swoje ATH cenowe Chainlink odnotował w maju 2021 r. Wynosiło ono wówczas 52,88 dol. za monetę. Oznacza to, iż od tamtej pory do aktualnych poziomów altcoin ten potaniał o ponad 73%.

Związek Chainlink z RWA

Należy wyjaśnić, że sam LINK nie jest wirtualną walutą z kategorii „tokenów RWA”. Chainlink pełni jednak inną bardzo ważną funkcję w ekosystemie blockchain, która może być wykorzystana w kontekście RWA.

Ta zdecentralizowana sieć oracle umożliwia bezpieczne i wiarygodne połączenie zewnętrznych źródeł danych (takich jak informacje o cenach aktywów rzeczywistych, wyniki wydarzeń itp.) z inteligentnymi kontraktami. Wobec tego, w kontekście RWA, Chainlink może dostarczać niezbędne dane do inteligentnych kontraktów, które zarządzają tokenami reprezentującymi rzeczywiste aktywa.

Przykład może stanowić tu tokenizacja nieruchomości, gdzie wspomniany projekt dostarcza aktualne ceny rynkowe, które mogą być wykorzystane do automatycznego przeliczania wartości tokenów czy wykonania warunków określonych w kontrakcie.

W ten sposób inwestorzy i uczestnicy rynku mogą mieć pewność, że transakcje i zarządzanie aktywami odbywają się na podstawie rzetelnych i aktualnych informacji.

RWAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.