Te memecoiny okazały się najbardziej dochodowe w I kw. 2024 roku | Wiadomości | CrypS.

Te memecoiny okazały się najbardziej dochodowe w I kw. 2024 roku

Jak wynika z nowego raportu CoinGecko, w pierwszym kwartale 2024 r. to memecoiny dały inwestorom najwięcej zarobić, zapewniając im średnie zwroty nawet na poziomie 1312,6%.


  • W 1. kw. br. to memecoiny dały zarobić najwięcej, ale na uwagę zasługują także tokeny RWA,
  • Czy jednak warto w nie inwestować? To nadal bardzo ryzykowna “inwestycja”.

Memecoiny najlepszą inwestycją (?)

Memecoiny trudno nazwać tak naprawdę aktywami inwestycyjnymi. To projekty bez fundamentów, których twórcy nie starają się nawet rozwiązać żadnego problemu. Mimo tego coiny te pozwalają zarobić. I to naprawdę spore pieniądze.

Trzy nowo wprowadzone na rynek tokeny znalazły się wśród 10 memecoinów, które pozwoliły zarobić najwięcej. To kolejno: Brett (BRETT), BOOK OF MEME (BOME) i Cat in a Dogs World (MEW).

BRETT wygenerował najwyższe zyski od czasu swojej premiery ze wzrostem na poziomie 7727,6%, tuż za nim uplasował się dogwifhat (WIF) ze wzrostem na poziomie 2721,2% (chodzi o skok ceny w ciągu kwartału).

Wykres cenowy BRETT. Źródło: TradingView
Wykres cenowy Book of Meme (BOME). Źródło: TradingView
Wykres cenowy Dogwifhat. Źródło: TradingView

Godnymi uwagi okazały się też tokeny Real-World Assets (RWA): MANTRA (OM) i TokenFi (TOKEN), które odnotowały zwroty kwartalne (QTD) na poziomie odpowiednio 1074,4% i 419,7%. XDC Network (XDC) był jedynym tokenem RWA, który spadł, tracąc aż 15,6% w skali kwartału.

Jak na tym tle wypadł bitcoin? Zdrożał w tym czasie o 65,1%. Z kolei ether o 53,9%.

Wracając jeszcze do memecoinów, warto dodać, że według danych CoinGecko, całkowita kapitalizacja rynkowa sektora memów wynosi 60,93 miliarda USD, co stanowi około 2,32% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut. Oznacza to wzrost o 176,9% kwartał do kwartału.

Czy warto inwestować w memecoiny?

To prowadzi nas ponownie do pytania o to, czy warto inwestować w memecoiny. Jak widać, może to pozwolić nam mocno pomnożyć nasz majątek. Tyle że jest i ciemna strona tego medalu.

Inwestowanie powinno opierać się na pewnych założeniach i fundamentach. W przypadku bitcoina fundamentem może być to, że pozwala on przechowywać majątek poza systemem bankowym, mocna pozycja na rynku czy ograniczona podaż. Ether? To kryptowaluta Ethereum, platformy, na której rodzą się nowe rynki i rozwiązania – DeFi, DAO czy NFT.

Co zaś wprowadzają do branży memecoiny? Nic. Przypomina to lokowanie kapitału w tazos, plastikowe kapsle z postaciami ze Star Wars, które były popularne w latach 90. Oczywiście mogą mieć wartość kolekcjonerską, ale to chyba za mało, by lokować w nich duży kapitał.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.