Te 3 katalizatory wybiją kurs BTC po nowe ATH. Żaden z nich nie dotyczy ETF-ów - wskazuje analityk Matrixport | Wiadomości | CrypS.

Te 3 katalizatory wybiją kurs BTC po nowe ATH. Żaden z nich nie dotyczy ETF-ów – wskazuje analityk Matrixport

Karolina Zawodnik

Zdaniem Markusa Thielena wartość czołowej kryptowaluty może wzrosnąć nawet jeśli ETF-y spot na BTC nie zostaną zatwierdzone. Ekspert ten podał kilka kluczowych czynników przemawiających za ożywieniem cenowym bitcoina w przyszłym roku.


Analityk z Matrixport spodziewa się podniesienia wartości czołowej kryptowaluty dzięki Halvingowi, zwiększonej płynności oraz możliwości ponownego wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Halving bitcoina i zwiększona płynność

Markus Thielen liczy na wzrosty kursu BTC “z” lub “bez” zatwierdzenia bitcoinowych ETF-ów spot przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Analityk ten spodziewa się zdecydowanie wyższych cen na rynku wirtualnych walut w przyszłym roku.

Jednym z powodów optymizmu eksperta z Matrixport jest zbliżający się Halving – cykliczne wydarzenie w wyniku którego nagroda za nowo wydobyty blok bitcoina jest dzielona na pół. W ten sposób do obiegu trafia coraz mniej BTC. To z kolei może wpłynąć pozytywnie na cenę tej kryptowaluty wraz ze wzrostem popytu na nią.

Innym argumentem przemawiającym za pobudzeniem BTC do wzrostów jest ilość pieniędzy, które mogą trafić do ryzykownych inwestycji, w skład których wchodzą wirtualne waluty. Od czasu pandemii COVID-19 ilość środków w amerykańskich funduszach rynku pieniężnego wzrosła z 3 bilionów dolarów do 6,1 biliona dolarów. Ten wzrost oznacza, że każdego roku płaci się około 370 miliardów dolarów odsetek. Te zaś zdaniem Markusa Thielena mogą łatwo trafić do akcji i kryptowalut.

Możliwość wygranej Donalda Trumpa

Rok 2024 jest ważny również z tego względu, iż odbędą się w nim wybory prezydenckie w USA. Zdaniem analityka z Matrixport istnieją szanse na to, że Donald Trump zostanie ponownie wybrany, co wpłynęłoby korzystnie na rynek kryptowalut.

Mimo powrotu republikańskiego prezydenta Markus Thielen nie spodziewa się tego, aby obecny przewodniczący SEC – Gary Gensler –  został szybko pozbawiony stanowiska. Według niego pozostanie on na dotychczasowym “stołku” do końca kadencji który przypada na czerwiec 2026 roku.

Donald Trump wydaje się bardziej otwarty na kryptowaluty. Uruchomił on nawet własną kolekcję tokenów niewymienialnych (NFTs). W jej ramach wydał karty kolekcjonerskie w formie cyfrowej, których autentyczność jest poświadczona za sprawą technologii blockchain.

W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut handluje w okolicy 42,1 tys. dol. za monetę. Od początku roku jej wartość wzrosła o ponad 140%. Od ATH z listopada 2021 r. dzieli ją jednak jeszcze ponad 37%.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance w skali roku. Źródło: TradingViewreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.