Stablecoin
Byki szykują się do ataku, aby przywrócić bitcoina na szczyt. Dane on-chain wskazują jasno
Tether rejestruje spory wzrost aktywności. Może to sygnalizować potencjalną presję zakupową ze strony byków. Innymi słowy, przed nami potencjalne wybicie kursu BTC i altcoinów! Inwestorzy sięgają po stablecoiny, więc potencjalnie przygotowują się do dalszej części hossy. Wszystko ma miejsce, gdy jesteśmy po mocniej przecenie
Tether pomoże USA uratować dolara przed BRICS
Paolo Ardoino (dyrektor generalny Tethera) uważa, że stablecoin USDT może odegrać kluczową rolę w utrzymaniu dominacji dolara amerykańskiego. Jego zdaniem kraje rozwijające się, korzystając z USDT, pośrednio wspierają amerykański dług. Jednocześnie ostrzega on przed rosnącym zagrożeniem ze strony państw BRICS, które stawiają na walutę
Unia Europejska boi się Trumpa. Chodzi o kryptowaluty
Organy nadzorcze Unii Europejskiej są zaniepokojone tym, co zachodzi w Stanach Zjednoczonych w kwestii adopcji bitcoina i regulacji rynku kryptowalut. Bruksela obawia się, że działania Donalda Trumpa mogą zagrozić suwerenności finansowej Europy. Czy jednak faktycznie władzom chodzi o bezpieczeństwo ekonomiczne, a może coś innego?
Oto plan USA na utrzymanie silnego dolara dzięki kryptowalutom
Sekretarz Skarbu USA Scott Bessent chce wykorzystać stablecoiny do zapewnienia swojemu krajowi dalszej dominacji na rynku walutowym. Chodzi o podtrzymanie siły dolara. Scott Bessent chce uratować dolara za pomocą stablecoinów. Chodzi o dolarowe stablecoiny, które są świetnym nośnikiem wartości. USA chcą ratować dolara Sekretarz
Za nami kryptoszczyt w Białym Domu. Mamy przełom?
Prezydent USA Donald Trump zorganizował w Białym Domu specjalny szczyt dot. kryptowalut. Czy dostaliśmy jednak jakiś przełom? Donald Trump spotkał się z przedstawicielami branży w Białym Domu. W czasie spotkania nie doszło jednak do przełomu. Rynek nie odpowiedział na spotkanie wzrostami. Donald Trump, Biały
Binance usuwa Tether (USDT) i 8 innych stablecoinów ze swojej platformy. Giełda wydała oświadczenie
Największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu przekazała dziś najnowsze wieści dot. zmian w handlu na jej platformie stablecoinami, które nie uzyskały licencji MiCa. Niebawem z Binance znikną pary handlowe z takimi tokenami, jak USDT czy DAI. Binance 31 marca zaprzestanie handlu
UE zatwierdza licencję MiCA dla 10 emitentów stablecoinów. Co dalej z Tetherem?
10 emitentów stablecoinów zostało zatwierdzonych przez Unię Europejską (UE) na bazie regulacji MiCA. Na liście tej zabrakło jednak Tethera. 10 emitentów stablecoinów zostało zatwierdzonych przez władze UE. Na liście tej nie ma tethera. USDT było już wycofywane z większości giełd w UE pod koniec
Kongres USA przystępuje do regulowania rynku stablecoinów
Przewodniczący Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA French Hill i przewodniczący Podkomisji ds. Aktywów Cyfrowych Bryan Steil przedstawili projekt ustawy dot. stablecoinów. Kongresmeni przedłożyli projekt ustawy dot. regulacji stablecoinów. Wiele wskazuje na to, że zakazane zostaną stablecoiny algorytmiczne. Regulacja stablecoinów w USA Kongresmeni
Tether stworzył AI, która zamienia myśli na cyfrową mowę
Tether, znany emitent stablecoina USDT, rozszerza swoje działania o innowacyjną technologię AI, która może zrewolucjonizować sposób komunikacji osób z zaburzeniami neurologicznymi. Najnowsza inicjatywa firmy koncentruje się na przekształcaniu sygnałów mózgowych w mowę, co może stać się przełomem dla pacjentów z uszkodzeniami układu nerwowego. Tether
Oto plan administracji Trumpa wobec bitcoina. David Sacks mówi o „największym priorytecie”
We wtorek odbyła się konferencja prasowa, na której szef ds. nadzoru nad inicjatywami dot. AI oraz kryptowalut przedstawił plan administracji Donalda Trumpa odnośnie uczynienia USA globalnym hubem cyfrowych aktywów. David Sacks podczas swojego wystąpienia zachwalał ekosystem Bitcoina i wszedł na temat jego strategicznej rezerwy.
