Stablecoin
Stablecoiny przeganiają Visę i Mastercard! Kluczowe dane i przyczyny wzrostu
Stablecoiny w 2024 roku osiągnęły bezprecedensowy poziom popularności, przewyższając wolumen transakcji kart płatniczych Visa i Mastercard. Co stoi za tym wzrostem i jak zmienia to globalny rynek finansowy? W 2024 roku wolumen transferów stablecoinów wyniósł 27,6 biliona dolarów, przewyższając łączną wartość transakcji Visa i
Blockchain Tron miażdży rywali pod względem wykorzystania Tethera (USDT)
Blockchain stworzony przez Justina Suna zdominował całkowicie konkurencję pod względem wykorzystania go do realizacji transakcji z użyciem największego ze stablecoinów. Analityk CryptoQuant wskazuje dynamiczny skok wykorzystania tej sieci do transferu USDT. Wykorzystanie Tethera poprzez sieć Tron jest ponad 10 razy większe niż ma to
Stablecoin od Ripple ma wiele zastosowań. Monica Long opowiada o RLUSD i jego wpływie na XRP
Ripple zamierza zdominować europejski rynek stablecoinów swoim najnowszym produktem, jakim jest token RLUSD. Prezeska firmy stojącej za XRP opowiedziała w rozmowie z dziennikarzem Bloomberg Crypto o praktycznych zastosowaniach ich stabilnej kryptowaluty. Monica Long twierdzi, że stablecoin RLUSD umocni pozycję XRP na rynku kryptowalut. Prezeska
Binance dodaje nową parę handlową z PLN i ogłasza konkurs dla traderów
Binance wraz z początkiem nowego roku dodaje kolejne pary handlowe do swojej oferty dla rynku spot. Jedna z nich jest powiązana z naszą walutą narodową i to dzięki niej możemy zgarnąć nawet do 700 dolarów w stablecoinie USDC. Od 10 stycznia na rynku spot
Stablecoin od Ripple pojawił się na legendarnej europejskiej giełdzie
Bitstamp, jedna z wiodących europejskich giełd kryptowalut, wprowadziła na swoją platformę handlową stablecoina od firmy Ripple, RLUSD. W zamian za niego można już kupić m.in. XRP, BTC i ETH. Ripple porozumiało się z Bitstamp w kwestii dodania na platformę stablecoina RLSUSD. W tle trwają
ETF na XRP już niebawem! – mówi prezes Ripple w najnowszym wywiadzie
Prezes Ripple, Monica Long, ujawnia plany swojej firmy dotyczące wprowadzenia stablecoina RLUSD na główne platformy transakcyjne, takie jak Coinbase. Do tego wkrótce mamy otrzymać ETF-a XRP! ETF XRP ma wkrótce pojawić się na rynku. Firma chce też wprowadzić na główne giełdy RLUSD, swojego stablecoina.
CEO Tethera o wycofaniu USDT z Europy przez MiCA: konkurencja chce, abyś kupił FUD
W Internecie widać dziwne zaniepokojenie dot. dalszej działalności Tethera. Chodzi o to, że USDT ma zniknąć z Unii Europejskiej. Powodem ma być MiCA. Zdaniem CEO emitenta jest to FUD. W życie wchodzi MiCA. Zdaniem wielu unijne regulacje uderzą w Tethera. CEO firmy jednak uspokaja:
„MiCA to prezent dla banków od Unii” – CEO Tethera zgadza się z tym twierdzeniem
Obecna wersja MiCA w UE to „ogromny prezent” dla tradycyjnego systemu bankowego, twierdzą Paolo Diomede z The Graph i… dyrektor generalny Tethera Paolo Ardoino. MiCA w obecnej wersji to „prezent” dla banków – uważa Diomede z The Graph. Tether znika częściowo z europejskiego rynku.
MiCA Crypto Alliance prostuje doniesienia dot. zniknięcia Tethera z Europy
Przepisy MiCA, które w pełni wejdą w życie 30 grudnia 2024 roku, budzą wiele pytań dotyczących stablecoina Tethera (USDT). Decyzje europejskich regulatorów oraz ruchy giełd kryptowalut są obecnie kluczowe dla przyszłości tego popularnego aktywa na rynku UE. Stablecoin USDT pozostaje w obrocie w UE,
Tether zostaje w Europie mimo wycofania się Coinbase
Pomimo nadchodzących przepisów MiCA, stablecoin tether (USDT) wciąż jest dostępny na wielu giełdach kryptowalut w Europie. Jakie zmiany zajdą w branży i jak przygotowują się do nich CEX-y? Giełdy takie jak Binance, Crypto.com i Kraken nie wycofały USDT, mimo że Coinbase zdecydowało się na
