Kryptowaluty
Kolejny polityk punktuje rząd Tuska za kryptowaluty: „Opowiadają wiele głupot”
Wczoraj odbyły się ostatnie obrady Sejmu w 2025 roku, ale echo wielu irracjonalnych i niezrozumiałych decyzji polityków obozu rządzącego będzie wybrzmiewało jeszcze długo. Przy niejednym świątecznym stole zapewne pojawi się temat kryptowalut i dezinformacji, jaką rozsiewali politycy koalicji. Po tym, jak w Sejmie ponownie
Fed próbuje coś przed nami ukryć. Arthur Hayes wskazuje na nowe narzędzie banku centralnego USA
Współzałożyciel BitMEX Arthur Hayes przekazał, że nowy program płynnościowy Rezerwy Federalnej USA odzwierciedla mechanizmy luzowania ilościowego, co oznaczałoby, że przed nami wzrosty kursu bitcoina. Arthur Hayes twierdzi, że Fed rozpoczął luzowanie ilościowe. Zdaniem założyciela BitMEX to dobra wiadomość dla inwestorów. Fed tak naprawdę już
Prezes Bitwise nie poleca teraz sprzedawać bitcoina. „I tak będą zaskoczeni”
Bitcoin (BTC) może wrócić do wzrostów i ustanowić nowe historyczne maksimum już w I kwartale 2026 r. – uważa Hunter Horsley, dyrektor generalny Bitwise. Jego zdaniem obecna korekta wpisuje się w dobrze znany, powtarzalny cykl rynku kryptowalut. Bitcoin pozostaje około 25% poniżej rekordu na
Co czeka kryptowaluty w 2026 r.? Changpeng Zhao dzieli się swoją prognozą
Założyciel Binance – Changpeng Zhao (CZ) – podczas sesji AMA podsumował stan rynku kryptowalut i przedstawił swoje oczekiwania wobec jego rozwoju na 2026 r., wskazując kluczowe obszary wzrostu. Rynek kryptowalut pozostaje na bardzo wczesnym etapie, z potencjałem wzrostu o kilka rzędów wielkości, BNB Chain
Michael Saylor: komputery kwantowe mogą wzmocnić kurs bitcoina
W czasie, gdy społeczność kryptowalut coraz częściej debatuje o potencjalnych zagrożeniach związanych z rozwojem komputerów kwantowych, Michael Saylor widzi w nich… szansę dla bitcoina. Zdaniem jednego z najbardziej wpływowych liderów rynku cyfrowego złota, technologia kwantowa może paradoksalnie wzmocnić pozycję BTC. Michael Saylor uważa, że
„Trump popełnił spory błąd”. Twórca Cardano mówi o udziale prezydenta USA na rynku krypto
Założyciel Cardano – Charles Hoskinson – twierdzi, że Donald Trump źle pokierował swoją polityką kryptowalutową. Największym błędem była emisja własnego memecoina. Szef Cardano uważa, że Trump popełnił w kwestii kryptowalut wiele błędów. Krytykuje go za emisję memecoina i stworzenie rezerwy skarbowej altów. Trump źle
Sejm ponownie przegłosował ustawę o kryptowalutach. W co gra Donald Tusk?
Sejm w czwartek ponownie przegłosował ustawę o rynku kryptoaktywów. Teraz dokument trafi do Senatu, a następnie po raz drugi na biurko prezydenta. W co gra koalicja rządząca? Sejm przegłosował po raz kolejny ustawę o kryptowalutach Ustawa w Senacie może teraz zostać „wzbogacona” o poprawki
Korea Północna kradnie miliardy w krypto. Rekordowy rok pod względem ataków hakerskich
Hakerzy powiązani z Koreą Północną nie zwalniają tempa w kwestii przeprowadzanych ataków na rynku kryptowalut i pobili kolejny niechlubny rekord. Według danych Chainalysis, w 2025 roku cyberprzestępcy działający dla reżimu Kimów zdołali ukraść aktywa cyfrowe warte ponad 2 miliardy dolarów. Podmioty powiązane z KRLD
Oto największe ryzyko dla bitcoina w 2026 roku! – wskazuje CEO Tethera
Paolo Ardoino (dyrektor generalny Tethera – emitenta największego na świecie stablecoina) ocenia, że największym ryzykiem dla bitcoina w perspektywie 2026 r. może być pęknięcie spekulacyjnej bańki wokół sztucznej inteligencji. Jego zdaniem kluczowe znaczenie ma utrzymująca się korelacja BTC z rynkami kapitałowymi. Bitcoin pozostaje powiązany
„Robin Hood kryptowalut” skazany! Deweloper Pump.fun idzie siedzieć na długie lata
Były programista topowej platformy do wybijania memecoinów – Pump.fun – który w 2024 roku wyprowadził z niej kryptowaluty o wartości 2 milionów dolarów, usłyszał prawomocny wyrok. Brytyjski sąd skazał go na wieloletnie więzienie, nie dając wiary narracji o „kryptowalutowym Robin Hoodzie”. Były deweloper Pump.fun
