Kryptowaluty
Początek sierpnia fatalny dla ETF-ów spot na Ethereum. Odpływy sięgnęły 617 mln USD
Fundusze ETF spot oparte na ETH odnotowały gwałtowny odpływ kapitału, który przekroczył 465 mln USD w zaledwie jeden dzień. Choć rynek zareagował zaskakująco spokojnie, początek sierpnia nie wróży najlepiej dla produktów inwestycyjnych powiązanych z drugą co do wielkości kryptowalutą. Największy odpływ zanotował iShares Ethereum
Ruchy BlackRocka szokują! Gigantyczne transfery ETH i BTC na Coinbase Prime
Jeden z największych podmiotów na globalnym rynku finansowym, BlackRock, przetransferował na platformę Coinbase Prime kryptowaluty o łącznej wartości 664 mln USD. Operacja objęła zarówno ethereum (ETH), jak i bitcoina (BTC) i została zarejestrowana na blockchainie przez platformę Lookonchain. BlackRock zdeponował 101 975 ETH (372
Karta się odwróciła. Banki będą karane za dyskryminację kryptowalut
Administracja Donalda Trumpa przygotowuje właśnie rozporządzenie wykonawcze, które, jeżeli wejdzie w życie, będzie oznaczało problemy dla banków. Te, które będą uderzać w kryptowalutowe firmy, zostaną karane grzywnami. Donald Trump chce ułatwić życie kryptowalutowym firmom. Nowe rozporządzenie Białego Domu ma umożliwiać karanie banków, które dyskryminują
Kryptowaluty ponad podziałami w polskim Sejmie. Powstaje nowa grupa ds. regulacji
W Sejmie będzie działał zespół parlamentarny ds. kryptowalut, który ma zająć się regulacją rynku. Co ważne, to ponadpartyjna inicjatywa. W Sejmie będzie działał specjalny zespół ds. kryptowalut. Posłowie zajmą się sprawą regulacji rynku blockchaina. Kryptowaluty pod lupą posłów W Sejmie trwają pracę dot. regulacji
Poseł Lewicy domaga się wysokich kar dla branży kryptowalut
Rynek kryptowalut w Polsce czeka na istotne zmiany – rozpoczęły się prace nad ustawą wdrażającą unijne rozporządzenie MiCA. Poseł Dariusz Wieczorek ocenia nowe przepisy jako konieczne i spóźnione, ale istotne dla bezpieczeństwa inwestorów. Poseł opowiada się za objęciem branży kryptowalut państwowym nadzorem, co ma
Ambitne plany zondacrypto! Giełda publikuje roadmap na przyszły rok
Kierowana przez Przemysława Krala giełda kryptowalut zondacrypto ujawniła właśnie swój roadmap na najbliższe 16 miesięcy. Trzeba przyznać, że zamiary najpopularniejszej z platform wywodzących się z Polski, robią wrażenie. Giełda zondacrypto zaprezentowała swój roadmap na lata 2025–2026 wyznacza. Jednym z głównych celów jest przekształcenie platformy
Doradca Trumpa potwierdza plan zakupu bitcoina przez USA! „Chcemy posiadać jak najwięcej BTC”
Cała branża kryptowalut wyczekuje tego momentu, aż Stany Zjednoczone oficjalnie ogłoszą zakup największej z nich. Dotychczas kwestia strategicznej rezerwy BTC była dość skomplikowana, ale teraz doradca Donalda Trumpa ds. cyfrowych aktywów przekazał kluczowe informacje. Bo Hines potwierdził, że administracja Donalda Trumpa zamierza w przyszłości
Szef SEC zaprasza kryptofirmy do Ameryki. USA staną się centrum branży?
Przewodniczący SEC, Paul Atkins, namawia kryptofirmy do powrotu do USA. Wszystko dzieje się w czasie, gdy nowa administracja reguluje branżę. Paul Atkins, szef SEC, chce, by kryptowalutowe projekty wracały do USA. Wszystko dzieje się w czasie, gdy branża zaczyna być w kraju regulowana. Jak
„Prędzej czy później sięgniesz po kryptowaluty”. CZ reaguje na słowa CEO JPMorgan
CEO JPMorgan – Jamie Dimon – coraz łagodniej wypowiada się o cyfrowych aktywach i blockchainie. Zapowiedź oferowania usług kryptowalutowych przez jego bank spotkała się z szybką reakcją współzałożyciela Binance – Changpenga Zhao, który ironicznie przypomniał: „Prędzej czy później i tak skorzystasz z kryptowalut”. JPMorgan
17 ataków hackerów w branży kryptowalut w lipcu. Najbardziej ucierpiała ta giełda
Lipiec zdecydowanie nie należał do spokojnych miesięcy w branży kryptowalut. Praktycznie przez cały okres jego trwania otrzymywaliśmy regularnie kolejne doniesienia o atakach hakerów na podmioty z tego sektora. Kilka giełd doznało dotkliwych kradzieży. W lipcu skradziono co najmniej 142 miliony dolarów w kryptowalutach. Lista
