Sprzedałem wszystkie ethery (ETH) i kupiłem solanę (SOL) - oświadcza Anthony Pompliano | Wiadomości | CrypS.

Sprzedałem wszystkie ethery (ETH) i kupiłem solanę (SOL) – oświadcza Anthony Pompliano

Solana czy Ethereum?

Czyżby największy z altcoinów pod względem marketcapu nie miał już żadnych szans w tej hossie na lepsze wyniki niż token ekosystemu Solany? Znany inwestor oraz kryptowalutowy influncer ogłosił właśnie, że zagrał va banque pozbywając się wszystkich etherów na poczet solany. Nie lepiej było postawić 50/50?


  • Amerykański przedsiębiorca, inwestor oraz postać medialna – Anthony Pompliano – poinformował, że sprzedał wszystkie swoje zasoby ETH,
  • Cały dochód ze sprzedaży przeznaczy za zakup solany, na którą stawia, że będzie czarnym koniem tej hossy.

Solana lepsza niż Ethereum?

Anthony Pompliano przez lata był kojarzony z ekosystemem Ethereum. Biznesmen nawet w 2022 roku przyznał, że zajmował się miningiem tego altcoina od 2016 roku, póki jego blockchain nie przeszedł na algorytm Proof-of-Stake.

Teraz natomiast przekazał w rozmowie z serwisem Altcoin Daily, że stawia all-in na Solanę, a co za tym idzie, pozbył się wszystkich tokenów ETH na poczet zakupu SOL

Jak uzasadniał, kryptowaluta od Solany ma dużo większy potencjał do wygenerowania ogromnych zysków w najbliższym czasie niż ether. 

Pompliano nie jest osamotniony w wierze w to, że SOL będzie czarnym koniem tej hossy, mimo zatrzymania swojego rajdu cenowego i ostatnio doświadczanych korekt cenowych.

Dziś pisaliśmy o tym, że Arthur Hayes, czyli założyciel i były CEO giełdy BitMEX, kolejny raz podkreślił podczas udzielanego wywiadu, że Solana pozwoli naprawdę nieźle zarobić w tej hossie.

Dyrektor generalny Real Vision – Raoul Pal – zgodził się z nim, że warto jest posiadać tego altcoina oraz tokeny z tego blockchaina w swoim portfolio.

Czy jednak jest sens porzucać w całości ether? Altcoin ten może również jeszcze wiele namieszać w obecnym cyklu byka.

Rynek wciąż czeka na postawienie kropki na i przez amerykańską SEC w kwestii uruchomienia ETF-ów dla rynku spot tej kryptowaluty.

Inwestorzy instytucjonalni z Wall Street będą mogli zacząć skupować akcje funduszy giełdowych na ETH nawet nie dla samej alokacji tego tokena, ale by inwestować w rozwój technologię.

Ekosystem Ethereum to w końcu idealna przestrzeń dla deweloperów, by chociażby budować w niej nowe zdecentralizowane aplikacje.

Solana co prawda także posiada spory potencjał, czego widać już teraz przykład w tym, że jej blockchain jest siedliskiem wybijania memecoinów. Tak samo działa w tej sieci sporo zdecentralizowanych giełd (DEX-ów) do handlu cyfrowymi aktywami.

Faktem jest to, że dużą zaletą Solanydość niskie opłaty transakcyjne w porównaniu do Ethereum. Między innymi dlatego właśnie w tej pierwszej sieci działa sporo programistów, którzy rozbudowują różne warte uwagi projekty.

Solana czy Ethereum?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.