Spadek bitcoina poniżej tej ceny będzie sygnałem dla niedźwiedzi. Willy Woo oraz van de Poppe piszą o korektach BTC | Wiadomości | CrypS.

Spadek bitcoina poniżej tej ceny będzie sygnałem dla niedźwiedzi. Willy Woo oraz van de Poppe piszą o korektach BTC

Filip Dzięciołowski
Kurs bitcoina. Kiedy bessa?

Za nami burzliwe dni, jeśli chodzi sytuację bitcoina na jego wykresie cenowym. Wczoraj minął miesiąc od ostatniego ATH króla kryptowalut, a od tego czasu jego kurs kilka razy spadał i odzyskiwał poziomy w okolicy 70 tys. dolarów. Dwóch topowych analityków z tego rynku przedstawiło swoje prognozy i wskazało, w którym momencie niedźwiedzie mogą zacząć ponownie przejmować dominację. 


  • Willy Woo uważa, że jeśli cena bitcoina spadnie poniżej poziomu 59 tys. dolarów, to cyfrowe złoto może znów znaleźć się pod kontrolą niedźwiedzi,
  • Michaël van de Poppe spodziewa się natomiast, że byki w najbliższych dniach podejmą próbę przebicia ceny BTC powyżej poziomu 73 tys. dolarów.

Co dalej z ceną bitcoina? Jest czego się obawiać?

Rynek bitcoina znajduje się aktualnie w bardzo ciekawym momencie swojej hossy. Za niespełna 5 dni w jego sieci zajdzie kolejny halving, który w przeszłości owocował po miesiącach silnymi wzrostami ceny, które doprowadzały do kolejnego ATH.

Tym razem sprawa ma się nieco inaczej, bowiem nowy rekord cenowy bitcoina został przebity już na początku marca, a w ciągu następnych dni stawka była jeszcze podbijana, by zatrzymać się na poziomie 73,6 tys. dolarów w dniu 14 marca. W ciągu minionego miesiąca kurs BTC zaliczał kolejne korekty, a w trakcie ostatniego weekendu zjechał do poziomu blisko 60 tys. dolarów w następstwie doniesień o konflikcie Iranu z Izraelem.

Dziś BTC znów świecie na zielono i udało mu się powrócić do poziomu powyżej 66 tys. dolarów. Niezły rollercoaster. Gdzieniegdzie pojawiają się głosy w społeczności kryptowalut sugerujące, że to już nie kolejna korekta, a początek bessy. Czy takie opinie należy brać na poważnie? Raczej nie.

Temu tematowi przyjrzał się bliżej współzałożyciel CMCC Crest i jeden z najpopularniejszych analityków na rynku – Willy Woo. Jego zdaniem rynek bitcoina może znaleźć się niebezpiecznie blisko powrotu do fazy niedźwiedzia, jeśli jego cena spadnie poniżej 58 900 dolarów przy wsparciu krótkoterminowych posiadaczy.

Jak napisał, wyprzedaż skumulowanej delty wolumenu (CVD), która stanowi miernik śledzący poziomy zleceń natychmiastowego kupna bądź sprzedaży, osiągnęła swój lokalny szczyt, a obecnie przechodzi w fazę “wzrostu”.

Wu zwraca uwagę na fakt, że od początku marca, czyli okresu przekraczania dotychczasowych rekordów cenowych BTC, struktura jego rynku tak naprawdę się nic nie zmieniła. Jednakże obecny miesiąc przyniósł już sporo “zmian w obie strony”, a kluczowym katalizatorem ruchów na wykresie cenowym będzie oczywiście halving.

Obecne nastroje niedźwiedzie są dobrym sygnałem zwyżkowym

–  dodał Wu wskazując na to, że może być jeszcze naprawdę zielono w kwestii kursu bitcoina.

Jego prognoza głosi, że kolejnym poziomem cenowym, gdzie rynek odnotuje spor likwidacji krótkich pozycji, będzie przedział cenowy od 71 tys. do 75 tys. dolarów.

Willy uważa również, że zważywszy na dane dotyczące stosunku popytu na bitcoina do jego dostępnej podaży w obiegu, wystrzał po nowe ATH powyżej tego z 14 marca jest tylko kwestią czasu.

Im dłużej cyfrowe złoto konsoliduje się wokół ATH, tym więcej monet przechodzi z rąk do rąk pomiędzy inwestorami, co wzmacnia ich cenę. Stwarza to ogromne, długoterminowe wsparcie, gdy je przełamiemy. Bitcoin jako klasa aktywów o wartości bilionów dolarów na pewno pozostanie

– twierdzi współzałożyciel CMCC Crest.

Korekty przed halvingiem to nic nowego

Wspominany wyżej analityk odniósł się również do kwestii spadków, których rynek bitcoina doświadczał w ostatnim czasie, zwłaszcza w ciągu ostatnich 3 dni, gdy zarył prawie o poziom 60 tys. dolarów. Wu uspokaja, że w poprzednich cyklach przed każdym z halvingów dochodziło do “fazy niedźwiedzia”, czego powodem była po prostu nadmierna akumulacja” największej z kryptowalut.

Wu nie jest osamotniony w swoich przekonaniach, bowiem analogiczne spojrzenie na sytuacje przejawia inny znany analityk, Michael van de Poppe. Ten wskazał na wzmożoną dynamikę konsolidacji w przedziale cenowym 61 tys. a 71 tys. dolarów. Jego zdaniem na dniach kurs BTC będzie testował nowe maksima powyżej 73 tys. dolarów.

Kurs bitcoina. Kiedy bessa?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.