Solana wypuści kolejną wersję swojego smartfona Web3. Poprzedni wyprzedał się w całości | Wiadomości | CrypS.

Solana wypuści kolejną wersję swojego smartfona Web3. Poprzedni wyprzedał się w całości

Solana nowy smartfon
W tym artykule:

Smartfon Web3 od Solana Labs o nazwie “Saga” finalnie okazał się wielkim hitem sprzedażowym i z magazynów producenta pod koniec 2023 roku zniknął cały jego nakład. Teraz ponoć firma pracuje nad następcą tego modelu. 


  • Według nieoficjalnych źródeł, na które powołuje się serwis Coindesk, firma stojąca za stworzeniem ekosystemu Solany pracuje nad kolejnym modelem swojego telefonu, który miał stanowić narzędzie do wchodzenia w świat kryptowalut,
  • Saga, która pojawiła się na rynku w połowie 2023 roku, pierwotnie nie była pożądanym produktem przez użytkowników cyfrowych aktywów. Wszystko się jednak zmieniło w czasie szaleństwa memecoinów, w którym prym wiódł token BONK,

Następca Sagi jest w drodze?

Zeszły rok zdecydowanie należał do ekosystemu Solany. Sieć ta przestała borykać się z uporczywymi dolegliwościami w postaci częstych przestojów, jej natywny altcoin – SOL – skoczył w ciągu 12 miesięcy o ponad 1000% na swoim wykresie cenowym, memecoiny wybijane na tym blockchainie odnotowały niesamowite wolumeny handlu, a wisienką na torcie był całkowity sold out telefonów Saga.

Teraz, jak podają zaznajomione ze sprawą źródła, na które powołuje się serwis Coindesk, Solana Labs pracuje nad swoim drugim tego typu produktem, który ma dotrzeć do jeszcze większej ilości osób.

Dla tych, którym umknął temat Sagi, już śpieszymy w krótkim wyjaśnieniem, w czym tkwi fenomen tego produktu. Jest to urządzenie pozycjonowane jako jeden z pierwszych smartfonów Web3, który zawiera mnóstwo funkcji ułatwiających użytkownikowi poruszanie się po tym sektorze. Telefon zawiera chociażby “wbudowany” dostęp do dAppów, a także bezpośrednią możliwość handlu cyfrowymi aktywami na różnych platformach.

Na początku Saga była sprzedawana po cenie 1000 dolarów, jednakże ta została obniżona do poziomu 599 dolarów, ponieważ sprzedaż na pierwszych etapach dystrybucji okazała się totalną katastrofą. Wszystko się zmieniło jednak w grudniu zeszłego roku.

Okazało się bowiem, że posiadacze tego telefonu kwalifikują się do odebrania wielu airdropów, w tym tokenów BONK, czyli memecoina, który szturmem wbił się na podium, jeśli chodzi o tę klasę aktywów. Wtedy to momentalnie Saga wyprzedała się co do ostatniej sztuki, a jej ceny na rynku wtórnym sięgały kwot rzędu 5 tys. dolarów!

Co wiadomo o nowym modelu telefonu od Solany?

Na stronie internetowej Solana Mobile nie ma jak na razie żadnych informacji dot. zapowiedzi nowego telefonu. Firma Solana Labs także nie odniosła się do pojawiających pogłosek dot. pojawienia się kolejnego modelu na rynku.

Coindesk przekazał natomiast, że ich “źródło” twierdzi, że smartfon będzie posiadał prawie takie same funkcje, co pierwotna wersja. Chodzi o wbudowany cyfrowy wallet, niestandardowe oprogramowanie dla Androida oraz sklep ze zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps). Jednakże ponoć nowy smartfon ma być sprzedawany po niższej cenie niż Saga oraz być zbudowany na innym sprzętem.

Solana nowy smartfon

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.