SEAL 911 - supergrupa, która ma zadanie chronić sektor DeFi | Wiadomości | CrypS.

SEAL 911 – supergrupa, która ma zadanie chronić sektor DeFi

haker-kryptowaluty

Celem nowej inicjatywy prowadzonej przez programistów z branży Web3 pod nazwą SEAL 911 jest zapobieganie powszechnym szkodom, które mogą wynikać z luk w zabezpieczeniach projektów z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).


Liderzy, którzy założyli wspomnianą grupę, chcą zwiększyć bezpieczeństwo cybernetyczne, a także usprawnić odzyskiwanie skradzionych środków pochodzących z różnego rodzaju ataków na aplikacje DeFi. 

SEAL 911 chce zapobiegać ogromnym stratom

Współpracujący ze sobą hakerzy, audytorzy oraz eksperci ds. bezpieczeństwa cybernetycznego dążą do tego, aby zapobiegać włamaniom i exploitom w sektorze DeFi, których konsekwencją są wielomilionowe straty. 

Jeden z członków tej grupy podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, co jest najważniejsze w zarządzaniu kryzysem cyberbezpieczeństwa. W jego opinii kluczowy aspekt to komunikacja. Uznał on, iż najtrudniejszą częścią odpowiedzialnego ujawniania informacji jest znalezienie odpowiedniej osoby, z którą można porozmawiać. 

SEAL 911 zamierza stać się przejrzystym kanałem bezpiecznej wymiany informacji. Pomysłodawcy tej inicjatywy liczą na zaangażowanie szerszej ilości członków sektora zdecentralizowanych finansów. 

Zjednoczenie liderów z branży

Do SEAL 911 dołączyło już kilka znanych podmiotów. Są to m.in. MetaMask, ChainSecurity, Origin Protocol i Wallet Guard. Przedsiębiorstwa te jednocześnie zobowiązały się do wniesienia w tę grupę cennej wiedzy w sytuacjach nadzwyczajnych.  

Inicjatywa ta została stworzona po naruszeniu, któremu uległ Curve Finance. Społeczność kryptowalut podjęła starania, aby odzyskać jak największą ilość skradzionych środków. Należy przypomnieć, że włamanie to pochłonęło ponad 70 mln dol. w kryptowalutowych aktywach. Do tej pory odzyskano jednak aż 52,3 mln dol. 

Zdecentralizowana platforma, z której wyprowadzono wirtualne waluty, zaoferowała również nagrodę dla użytkowników, którzy pomogą jej w zidentyfikowaniu atakujących. Ilość dotychczas odzyskanych kryptowalut świadczy o wysokiej determinacji członków tej branży oraz chęci wzmocnienia bezpieczeństwa na tym rynku. 

haker-kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.