SCAM Alert! Oszuści podszywają się pod twórców topowego memecoina | Wiadomości | CrypS.

SCAM Alert! Oszuści podszywają się pod twórców topowego memecoina

haker-scam

Specjalistka ds. marketingu Shiba Inu ostrzega przed nowym oszustwem na Twitterze. Na co należy uważać? 


Oszuści działają poprzez konto @ShibaInuHQ, oferując losowanie tokenów SHIB na swojej stronie internetowej. W tym momencie kuszą oni klientów losowaniem i airdropem tokenów SHIB/BONE/LEASH o wartości 30 mln dolarów dla aktywnych portfeli Ethereum. Taka kwota nigdy nie była oferowana nawet przez największe giełdy kryptowalut. Między innymi z tego powodu, przed zaangażowaniem się w tego typu przedsięwzięcie, powinna nam zapalić się czerwona lampka. 

Wykorzystanie prawdziwych kont 

Samo oszustwo na Twitterze stara się zdobyć wiarygodność poprzez udostępnianie tweetów pochodzących z oficjalnych kont tokena shiba inu oraz metaverse SHIB. Zespół promocyjny tego tokena dostrzegł dziwne zachowania kont z Twittera i na tej podstawie ostrzega użytkowników przed potencjalnym SCAMem. Chociaż projekt Shiba Inu powstał w 2021 roku jako memecoin, to dzisiaj zaczyna być coraz poważniej traktowany. Obecna sytuacja ze najnowszym SCAMem nie jest nowością. Poprzednim razem oszuści tworzyli na Twitterze konta, które miały naśladować członków oficjalnego zespołu Shiba. Najlepiej zatem śledzić jedynie oficjalne i zweryfikowane konta projektu oraz postaci, które za nim stoją. 

Dezinformacja i SCAM na szeroką skalę 

Już  1 lipca 2023 r., oficjalne konto na Shiba Inu ostrzegało inwestorów przed unikaniem wszelkich kampanii związanych z airdropami i konkursami, w szczególności tymi, które są organizowane przez @susbarium. Jak przekazał zespół Shiby:

Twórca podejrzanego konta wspomniał w swoim profilu, że jest ono powiązane z oryginalnym projektem. W związku z tym zachęca on do odebrania tokenów za pomocą poniższego linku. 

Shiba odcina się od powyższej postaci i ostrzega wszystkich użytkowników przed tego rodzaju oszustwem. 

Pamiętajmy, że w postępującej digitalizacji, gdzie kryptowaluty zyskują na popularności, oszustwa i fake newsy stają się coraz bardziej powszechne. Zarówno ten przykład, jak i kazus Garego Genslera pokazuje, że wszelkie poważniejsze informacje warto sprawdzić u źródła. W związku z tym, społeczność kryptowalutowa musi być bardziej ostrożna i dobrze zrozumieć, jakie ryzyka występują na platformach społecznościowych,

Ostrzeżenie od zespołu Shiba Inu stanowi przypomnienie o konieczności zachowania czujności przy interakcjach w świecie kryptowalut. Korzystajmy ze starej maksymy, która mówi, że skoro coś wygląda zbyt pięknie, by było prawdziwe, to prawdopodobnie prawdziwe nie jest.

haker-scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.