"Przyszły rok będzie o wiele lepszy dla kryptowalut niż obecny" - prognozuje CEO Binance | Wiadomości | CrypS.

“Przyszły rok będzie o wiele lepszy dla kryptowalut niż obecny” – prognozuje CEO Binance

Richard Teng, CEO Binance, pojawił się na kanale Bankless na YouTube. Podzielił się swoimi najnowszymi prognozami dotyczącymi kryptowalut. Jego zdaniem najlepsze jest dopiero przed nami.


  • Teng jest zdania, że przyszły rok będzie na rynku krypto lepszy niż obecny.
  • Podkreślił, że w tym roku kurs bitcoina przebije poziom 80 000 USD.
  • Jego zdaniem w dalszej adopcji rynku pomogą ETF-y.

CEO Binance mówi o przyszłości rynku

Richard Teng w listopadzie 2023 roku zastąpił na fotelu CEO Binance Changpeng Zhao. Kieruje więc gigantem, bowiem największą giełdą kryptowalut na świecie. Co zaś myśli o przyszłości tego rynku?

Po pierwsze, przewiduje, że stopy procentowe w USA prawdopodobnie zostaną obniżone pod koniec tego roku. Powtarza więc to, co wynika z danych Fedu.

Z nowego raportu banku centralnego dowiadujemy się, że w tym roku doczekamy się tylko jednej obniżki stóp – o 25 pb. Serię cięć zobaczymy jednak w 2025 roku. To zaś przełoży się na hossę na rynku ryzykownych aktywów. W tym kryptowalut.

Teng wskazuje jednak też na potencjał ETF-ów BTC i ETH, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wyceny.

Zauważmy, że chociaż jego prognoza dot. BTC pod koniec 2024 r. sugerowała cenę 80 000 USD, obecnie uważa on, że ​​kurs znajdzie się na wykresie znacznie wyżej.

Moja podstawowa prognoza [na] koniec 2024 r. wynosiła 80 000 USD. Jednak nie przewidziałem silnego napływu środków z instytucji po uruchomieniu ETF-ów [bitcoina]. Nie spodziewałem się, że ETF zostanie zatwierdzony tak szybko, już na początku roku

– powiedział i dodał, że oczekiwał, że fundusze powstaną, ale pod koniec roku. Stąd uważa, że ATH bitcona w tym roku wyniesie więcej niż 80 000 USD.

Dodał, że ​​od początku roku do ETF-ów wpłynęło około 15 miliardów USD. A to zapewne dopiero początek.

Bitcoin za 250 000 USD

Na poparcie swojej byczej prognozy Teng przytoczył prognozy innych analityków, np. tych ze Standard Chartered, którzy sugerują, że bitcoin może w 2025 r. kosztować 200 000, a nawet 250 000 USD.

Podkreślił też znaczenie ETF-ów w adopcji i ogólnym rozwoju rynku kryptowalut. Oczekuje się, że zapewniając inwestorom instytucjonalnym regulowany i znany instrument inwestycyjny, te fundusze ETF wypełnią lukę między tradycyjnymi finansami a rynkiem blockchaina.

Podkreślił, że kolejny rok będzie znacznie lepszy niż obecny i sam spodziewa się, że ceny bitcoina, ethera i altcoinów znacznie wzrosną w nadchodzących latach.

Przypomnijmy, że ETF-y ETH mają ruszyć latem tego roku.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.