Rosyjski górnik aresztowany za kradzież prądu wartego pół miliona dol. | Wiadomości | CrypS.

Rosyjski górnik aresztowany za kradzież prądu wartego pół miliona dol.

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski
mining kryptowalut - kopanie kryptowalut

Rosyjska policja 9 czerwca zatrzymała górnika kryptowalut, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Machaczkały w Republice Dagestanu (autonomicznym regionie Rosji).

Zainteresowanego oskarża się o zorganizowanie prężnie działającej kopalni kryptowalut, zasilanej (jakżeby inaczej) podłączonym “na lewo” prądem z państwowych linii przesyłowych. Łącznie górnik miał ukraść energię wartą prawie pół miliona (494 tys.) dolarów.

Organa policyjne skonfiskowały sprzęt podejrzanego – jak się okazało, kopalnia zlokalizowana była na trzecim piętrze budynku przemysłowego w miasteczku Nowy Chuschet, i składała się z 518 urządzeń komputerowych, w mozole wydobywających bitcoina oraz niesprecyzowane altcoiny.

Zatrzymanego górnika oskarżono o wywołanie szkód majątkowych. Jak również wspomniano, policja “ustala”, czy miał on wspólników (stwierdzenie to brzmi cokolwiek frapująco, problematycznym jest bowiem wyobrażenie sobie, by jeden człowiek obsłużył sieć 518 urządzeń i samodzielnie podciągnął do nich linię elektryczną – niemniej póki co dowodów brak…).

Być może przesadą byłoby stwierdzenie, iż wydobycie kryptowalut w Rosji to narodowy sport, z pewnością jednak jest to popularne hobby – o czym świadczy mnogość oraz kreatywność odkrytych przypadków.

mining kryptowalut - kopanie kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.