Ripple wchodzi na giełdę? Emitent XRP wysyła jawny sygnał w tej sprawie | Wiadomości | CrypS.

Ripple wchodzi na giełdę? Emitent XRP wysyła jawny sygnał w tej sprawie

Brad Garlinghouse
W tym artykule:

Pojawienie się dowodzonej przez Brada Garlinghouse’a firmy na giełdzie stanowiłoby silny gamechanger dla jej pozycji na rynku kryptowalut i nie tylko. Ripple kolejny raz już dało do zrozumienia swoim obserwatorom, że przymierza się do takiego ruchu. Dlaczego więc jednak nie ujawniono tego oficjalnie?


W społeczności XRP kolejny raz już w tym roku pojawiają się euforyczne nastroje związane z ruchami firmy Ripple. Tym razem wielu jej członków zaczęło spekulować, jakoby emitent ich ulubionej kryptowaluty przymierzał się do swojego wejścia na giełdę. 

Ripple szykuje się do swojego IPO?

Sygnałem, który ponownie rozpalił w inwestorach taką nadzieję, jest pojawienie się na oficjalnej stronie firmy oferty pracy dla „starszego menedżera ds. komunikacji z akcjonariuszami”. 

Niby nic, jednakże nazwa stanowiska, na które poszukiwany jest kandydat, sugeruje, że taka osoba będzie zajmowała się utrzymywaniem bezpośredniej linii komunikacji z akcjonariuszami, a ta funkcja odnosi się do pracowników firm, które są notowane na publicznej giełdzie. 

Ponadto przedstawiona w ogłoszeniu lista obowiązków dla kandydata jeszcze bardziej utwierdza niektóre osoby w przekonaniu, że chodzi właśnie o IPO. 

Otóż, osoba, której uda się zdobyć wakat na to stanowisko, będzie odpowiadać za opracowanie, wdrożenie oraz realizację strategii komunikacji i zarządzania relacjami dla „istniejących i potencjalnych inwestorów, obecnych akcjonariuszy i analityków finansowych”. 

Powyższe sugeruje, że Ripple faktycznie przymierza się do swojego IPO, do udziału w którym zaproszono by wielu inwestorów. 

Co więcej, kandydat miałby za zadanie opracowanie planu strategii „fuzji oraz przejęcia, inwestycji i zdarzeń związanych z płynnością”. 

Ta ostatnia część, czyli „zdarzeń związanych z płynnością” w insiderskim żargonie finansowym przeważnie odnosi się to do takich scenariuszy, jak wstępne oferty publiczne (IPO), z których akcje spółki przybierają charakter publicznych, co generuje dla niej dodatkowy dopływ płynności.

Na co nastawia się społeczność XRP?

Wielu osób związanych z ekosystemem XRP wzięło powyżej opisane ogłoszenie za pewnik tego, że Ripple na pewno szykuje się do wejścia na giełdę. Między innymi popularny trader XRP – Wrathof Kahneman – opublikował na X wpis, w którym przekazał: 

Nadchodzi IPO Ripple! Mówiło się o tym od dawna, więc tak naprawdę nie ma żadnych wieści, tylko potwierdzenie, że zatrudniają w oczekiwaniu na wejście na giełdę

Przekonany o tym, że wszystko to stanowi zapewnienie dot. IPO ze strony Ripple jest także Brett Hill. Ten znany członek społeczności znanej jako ,,XRP Army” także napisał, że:

Ripple rzeczywiście przygotowuje się do pierwszej oferty publicznej! Jest to ogromne znaczenie dla posiadaczy XRP i tej społeczności. Nadchodzą ekscytujące czasy!

My byśmy się wstrzymali z postawieniem tezy, że Ripple faktycznie zdecydowało się na taki ruch i uzyskało na to zgodę od SEC. Warto poczekać na oficjalne potwierdzenie u źródła

Póki żadne oficjalne ogłoszenie nie pojawi się na profilu Ripple lub dyrekcji firmy, to wszystkie wpisy na X o euforycznym tonie pozostają wciąż jedynie spekulacją. Jednakże można na pewno wyciągnąć z tego taki wniosek, że społeczność XRP jest byczo nastawiona co do dalszych ruchów emitenta tej kryptowaluty. 

Kurs XRP

W momencie pisania tego artykułu kurs XRP wynosi 0,49 dolara, co przekłada się na spadek ceny tokena o 1,61% w skali tygodnia. Jak możemy dostrzec na poniższym wykresie zeszły tydzień był słaby dla kryptowaluty od Ripple, bowiem przez ponad 6 dni z rzędu notowała ona spadki.

Kurs XRP na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Brad Garlinghouse

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.