Kurs XRP rośnie, a Ripple ma dwa nowe powody do świętowania! | Wiadomości | CrypS.

Kurs XRP rośnie, a Ripple ma dwa nowe powody do świętowania!

brad garlinghouse

Emitent kryptowaluty XRP zdecydowanie może otworzyć szampana i to nie jednego, bowiem jest co celebrować. Raz, że największy przeciwnik Ripple – SEC – nie uzyskał zgody na złożenie apelacji od wyroku, który zadecydował o jej lipcowym zwycięstwie w sądzie, to firma otrzymała również licencję na świadczenie usług płatniczych w Singapurze!


Dowodzona przez Gary’ego Genslera amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) musi się w końcu pogodzić z tym, że poniosła porażkę w sądzie przeciwko firmie Ripple. Regulator liczył na to, że finalnie uda się mu złożyć apelację od wyroku, jaki zapadł w dniu 13 lipca w sprawie tokena XRP, jednakże sędzia Analisa Torres odrzuciła jego wniosek.

Nie będzie apelacji SEC w sprawie Ripple

W dniu 3 października sędzia Analisa Torres orzekła, że odrzuca wniosek złożony przez SEC dotyczący apelacji od werdyktu, jaki zapadł w dniu 13 lipca 2023 roku w kwestii tego czy kryptowaluta XRP pod kątem handlu detalicznego podlega pod klasyfikację jako papier wartościowy czy może jednak jako towar. 

Jak napisano w opublikowanym wczoraj uzasadnieniu tej decyzji, amerykański organ nadzorcy nie zdołał finalnie wykazać tego, jakoby zachodziły przesłanki prawne świadczące o tym, by konieczne było odwoływanie się od wyroku sprzed prawie 3 miesięcy. 

Przypomnijmy, że SEC złożyła w sierpniu odwołanie od tej decyzji powołując się przy tym na argument, że ,,istnieją istotne podstawy do różnic zdań” w kwestii obowiązujących przepisów. A pisząc wprost, chodziło wyłącznie o to, że Komisarze Genslera nie zgadzają się z tym werdyktem, bo nawet jeśli doświadczona sędzia podpisuje się pod zdaniem tysięcy ekspertów, że nie wszystkie kryptowaluty podchodzą pod papiery wartościowe, to regulator wie lepiej i myśli, że może kwestionować nawet zasadność litery prawa. 

Wniosek SEC o złożenie zażalenia zostaje ODRZUCONY. Nie jestem prawnikiem, ale wygląda na to, że Trybunał właśnie przekazał Komisji coś w stylu: Poprosiliście o zastosowanie testu „Howeya”, co zostało zrobione, ale czy ci się to podoba, czy nie, przegraliście

– komentuje Brad Garlinghouse, CEO Ripple Labs.

Nie oznacza to jednak, że SEC oraz Ripple nie spotkają się już więcej w sądzie. Analisa Torres wyznaczyła bowiem termin kolejnej rozprawy na 23 kwietnia 2024 roku w celu rozstrzygnięcia pozostałych kwestii w tej sprawie. 

Ripple rozpoczyna ekspansję w Singapurze

To nie koniec dobrych wiadomości z obozu Ripple. Firma poinformowała także, że udało jej się uzyskać kompletną licencję na świadczenie swoich usług kryptowalutowych jako instytucja płatnicza w Singapurze! Takową zgodę wydał jej bank centralny tego kraju, czyli Monetary Authority of Singapore (MAS). W czerwcu tego roku instytucja zezwoliła Ripple na świadczenie jej usługi dotyczącej opcji ”płynności na żądanie”.

Brad Garlinghouse przekazując w mediach społecznościowych informację o tym sukcesie, podkreślił to, że „Singapur stał się jednym z wiodących ośrodków fintech i cyfrowych aktywów, zachowując równowagę między innowacjami, ochroną konsumentów i odpowiedzialnym wzrostem”.

W tym kraju między innymi od 2017 roku znajduje się siedziba Ripple w sprawie koordynowania działań firmy na region Azji i Pacyfiku.

Kurs XRP świeci na zielono

W nawale tak dobrych informacji dotyczących emitenta XRP kurs tego aktywa zaczął piąć się do góry. W momencie pisania artykułu cena kryptowaluty wynosi 0.529409 dolara, co oznacza wzrost o 4,26% w ciągu ostatnich 24 godzin. W skali miesiąca natomiast token ten zyskuje na wartości aż 5,59%.

Wykres cenowy XRP na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
brad garlinghousereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.