Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [9.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [9.09.2022]

Redakcja
podsumowanie 9.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 9 września

Spis treści:


Biały Dom analizuje wpływ kryptowalut na klimat

Od wielu miesięcy krytycy zgłaszają obawy w kwestii ilości energii wykorzystywanej w operacjach kopania kryptowalut. We wczorajszym raporcie, Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) wypowiedziało się na temat wpływu kryptowalut na środowisko i energię w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono, że kryptowaluty w znacznym stopniu przyczyniają się do zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych (GHG).

Czytaj więcej: Biały Dom analizuje wpływ kryptowalut na klimat


Binance wprowadza handel bez opłat dla pary ETH/BUSD

Największa giełda kryptowalut na świecie wprowadziła handel bez opłat dla pary walutowej ETH/BUSD. Promocja Binance trwa do 26 września 2022. Z zerowych opłat maker i taker mogą korzystać wszyscy użytkownicy platformy.

Czytaj więcej: Binance wprowadza handel bez opłat dla pary ETH/BUSD


The Merge: Co oznacza dla górników i stakerów?

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, jest gotowa pozbyć się swojego energochłonnego mechanizmu konsensusu proof-of-work w przyszłym tygodniu. Chainalysis uważa, że zyski ze stakingu będą jednak katalizować adopcję instytucjonalną. Z drugiej strony, może to oznaczać skomplikowaną sytuację dla istniejących górników w sieci.

Czytaj więcej: The Merge: Co oznacza dla górników i stakerów?


Główny trader platformy kryptowalutowej EmpiresX przyznał się do kradzieży 100 mln USD

Departament Sprawiedliwości poinformował, że 28-letni Joshua David Nicholas z Florydy przyznał się do winy. Oszukał inwestorów na ok. 100 mln USD w schemacie Ponziego. Według dokumentów sądowych, Nicholas działał przez około 2 lata jako główny trader EmpiresX, tj. kryptowalutowej platformy inwestycyjnej, która obiecywała inwestorom dzienne zyski na poziomie 1 %.

Czytaj więcej: Główny trader platformy kryptowalutowej EmpiresX przyznał się do kradzieży 100 mln USD


Luka w Avalanche groziła całkowitym wyłączeniem sieci

Deweloper Ethereum Peter Szilagyi ujawnił lukę, która mogła zostać wykorzystana przez napastnika do przejęcia sieci Avalanche. Luka polegała na „zdalnej awarii węzła z powodu złośliwego pakietu PeerList”. Atakujący mógłby zdecydować się na atak na dwa sposoby.

W jednym z nich zarejestrować się jako walidator za 2000 AVAX (~40 000 USD) i wysyłać zainfekowane pakiety PeerList, które są wykorzystywane do tworzenia sieci. Drugą opcją dla atakującego było zarejestrowanie węzła „non-validator”, który za darmo wysyłałby złośliwe pakiety. Jednak w tym przypadku wyłączenie sieci trwałoby dłużej.

Czytaj więcej: Luka w Avalanche groziła całkowitym wyłączeniem sieci


Rynek kryptowalut zalany meme coinami i NFT poświęconymi królowej Elżbiecie II

W ciągu 24 godzin od śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II na rynku kryptowalut pojawiły się dziesiątki tokenów meme i setki związanych z nią NFT. Przykładowe monety to:

  • Queen Elizabeth Inu,
  • Save the Queen, Queen,
  • QueenDoge,
  • London Bridge is Down i
  • Rip Queen Elizabeth.

Czytaj więcej: Rynek kryptowalut zalany meme coinami i NFT poświęconymi królowej Elżbiecie II


Kurs Bitcoina przekroczył 21 000 USD

W piątek, 9 września, pierwotna kryptowaluta wzrosła z okolic 19 400 dolarów do 21 200 USD. Całkowita kapitalizacja rynku wróciła do poziomu 1 biliona dolarów. Druga najbardziej kapitalizowana kryptowaluta zyskała 6,9% w ciągu ostatnich 24 godzin. W chwili pisania tego tekstu Ethereum jest notowane powyżej 1700 dolarów.


FTX Ventures przejmie udziały w SkyBridge Capital

Fundusz inwestycyjny FTX Ventures przejmie 30% udziałów w spółce SkyBridge Capital, założonej przez Anthony’ego Scaramucci. Kwota transakcji nie została ujawniona. Spółka podała:

Inwestycja FTX Ventures zapewni SkyBridge dodatkowy kapitał obrotowy na finansowanie inicjatyw rozwojowych i wprowadzenie nowych produktów. Ponadto SkyBridge przeznaczy część zakupu kryptowalut o wartości 40 milionów dolarów, aby zachować je w swoim bilansie jako inwestycję długoterminową.


Wielka Brytania potwierdza plany przekształcenia Londynu w krypto hub

Rząd Wielkiej Brytanii chce, aby kraj stał się “dominującym centrum technologii kryptowalutowych na świecie”. Takie oświadczenie złożył podsekretarz stanu do spraw gospodarczych Richard Fuller. –> źródło: Crypto.UK

podsumowanie 9.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.