Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.05.2023]

Kursy kryptowalut 31.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 maja 2023 roku


Spis treści:


Binance naciskane przez regulatorów z EU. Ucierpią na tym Polacy

Topowa giełda kryptowalutBinance – poinformowała dziś mailowo użytkowników zamieszkujących terytorium Polski o nadchodzących zmianach. Okazało się, że w wyniku presji regulacyjnej na platformie pojawią się pewne ograniczenie dotyczące handlu cyfrowymi monetami związanymi z prywatnością. Czy jest to następstwo MiCa?

Czytaj więcej: Binance ma problem z regulacjami. Polacy stracą dostęp do prywatnych kryptowalut

Chiny idą na wojnę z AI?

Państwo Środka uznało rozrastający się trend na wykorzystanie sztucznej inteligencji za ”zagrożenie narodowe”. W związku z tym można się spodziewać, że niebawem władze chińskiej partii komunistycznej, która dzierży władzę w tym kraju, mogą zacząć walkę z podmiotami zajmującymi się tą technologią. Kryptowaluty są tego idealnym przykładem, że jeśli chińska władza czegoś nie może w pełni kontrolować, to nie ma w jej kraju na to zgody.

Czytaj więcej: Chiński rząd uznał AI za zagrożenie narodowe

Litecoin się rozpędza przed halvingiem

Młodszy brat bitcoina w sierpniu tego roku przejdzie kolejny halving. W wyniku tego wydarzenia ”srebrna moneta” ma szansę na nowy rajd cenowy. Jak wynika z pewnych danych analitycznych, w ekosystemie Litecoina zaczyna się dziać coraz więcej.

Czytaj więcej: Litecoin (LTC) jest w świetnej formie przed swoim halvingiem

Rynek blockchainowych gier będzie wart miliardy dolarów

Najnowszy raport od firmy analitycznej Grand View Research wróży sektorowi gamingu opartego na blockchainie świetlaną przyszłość. I to nie tak odległą, bowiem do 2030 roku rynek ten ma być warty ponad 300 miliardów dolarów. Za trendem gier opartych o technologię blockchain podąża wielu producentów, którzy wywodzą się z ”klasycznego” rynku gamingowego. Przykładami są m.in. Square Enix i Ubisoft

Czytaj więcej: Blockchainowe gry zyskają na wartości. Ich rynek będzie za 7 lat warty 301,53 mld USD

Optimism eksperymentuje z podażą swoich tokenów

Rynek kryptowalut ma zostać zalany dodatkową ilością tokenów OP o łącznej wartości 587 milionów dolarów. Takie działania zespołu Optimism, czyli rozwiązania skalującego sieć ETH, mogą doprowadzić do zwiększenia presji sprzedażowej, a co za tym idzie, dolnej korekty kursu ich coinów. W ciągu ostatniego miesiąca cena OP straciła ponad 30% wartości.

Czytaj więcej: Optimism zrzuci tokeny warte 587 mln USD. Jak wpłynie to na kurs OP?

Token HDUP skoczy o 2000%?

Token HDUP jest związany z platformą transakcyjną, które oferuje bezpieczeństwo środków i wysokie zwroty z inwestycji. Po imponujących wynikach w przedsprzedaży, wiele osób oczekuje się, że HedgeUp (HDUP) będzie nadal drożał. Czas pokaże, ale projekt jest warty uwagi.

Czytaj więcej: HedgeUp przegoni Binance i OpenSea? Token projektu czarnym koniem tego sezonu

Solana niczym Apple?

Solana w ostatnich latach zmagała się z częstymi problemami dot. awarii swojej sieci. Projekt wypuścił na rynek niedawno swojego smartfona Web3 – Saga – który ma pomóc w adopcji tej technologii oraz napędzić zainteresowanie jego ekosystemem. Czy Solana ma szansę zdeklasować rywali w drodze na kryptowalutowy szczyt?

Czytaj więcej: Solana może odnieść sukces na miarę Apple. Twierdzi Raj Gokal

Projekt PEPE jest martwy. Społeczność DOGE ściera się z fanami ”żaby”

Na początku tego miesiąca wszystkie kryptowalutowe serwisy pisały o szalonym rajdzie memecoina inspirowanego słynną żabą. Jednak, jak to bywa zazwyczaj w przypadku tego rodzaju aktywów, w pewnym momencie hype na kryptowalutę przeminął, a jego wartość zaczęła drastycznie maleć. Entuzjaści króla memecoinów – dogecoina – oficjalnie pogrzebali PEPE na Twiterze.

Czytaj więcej: Społeczność DOGE oficjalnie uśmierca PEPE

Twórca ”Standardu Bitcoina” doradcą ekonomicznym Salwadoru

Saiffedean Ammous jest autorem obowiązkowej pozycji książkowej dla każdego fana pierwszej kryptowalut. ”Standard Bitcoina” pojawił się na rynku pierwszy raz w 2018 roku i jest uznawany za kluczową lekturę dla maksymalistów cyfrowego złota. Teraz pisarz został oficjalnie ogłoszony członkiem Krajowego Biura ds. Bitcoina w Salwadorze.

 

Kursy kryptowalut 31.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.