Litecoin (LTC) jest w świetnej formie przed swoim halvingiem | Wiadomości | CrypS.

Litecoin (LTC) jest w świetnej formie przed swoim halvingiem

Binance

Jak wynika z danych od firmy IntoTheBlock, ekosystem Litecoina osiąga w ostatnim czasie świetne wyniki. Dlaczego LTC, czyli  jedna z pierwszych kryptowalut założonych po Bitcoinie przez Charliego Lee, cieszy się tak niezwykłą popularnością?


Licznik adresów LTC z saldami bije rekordy

Jak wynika z opublikowanego wczoraj Tweeta, całkowita liczba portfeli LTC, które nie posiadają zerowego salda, znacząco wzrosła od końca poprzedniego miesiąca. Zespół IntoTheBlock przekazał, że liczba portfeli zawierających LTC zbliżyła się do poziomu 8,5 miliona.

LTC prześciga konkurencję

Według analizy z 30 marca, sieć zanotowała rekordową liczbę 7,09 miliona portfeli LTC zawierających tę kryptowalutę. Ponadto liczba portfeli LTC łatwo przewyższa takie cyfrowy aktywa, jak ADA, DOGE i MATIC. Ponadto tydzień temu Glassnode zaobserwowało wzrost liczby aktywnych adresów w sieci LTC, działających jako nadawcy lub odbiorcy. Obecnie liczba adresów zawierających niezerowe saldo wynosi 8,5 miliona. Według danych z IntoTheBlock, ten rok jest pomyślny dla LTC, ponieważ społeczność oczekuje podziału nagrody za blok w sierpniu, czyli zjawiska halvingu.

Wydajności sieci rośnie wraz z liczbą portfeli

Wskaźnik wydajności sieci Litecoin wzrósł o 25%. Sami użytkownicy również mają zaufanie do LTC, gdyż prawie 4 miliony portfeli nie zlikwidowało Litecoina przez ponad rok. Kolejnym dobrym newsem w tym aspekcie jest fakt, że produkty inwestycyjne oparte na Litecoinie odnotowały napływ 500 000 dolarów w zeszłym tygodniu, a suma przypływu kapitału na przestrzeni miesiąca wyniosła 800 000 dolarów. To pokazuje, że zainteresowanie daną kryptowalutą rośnie, co z kolej może w praktyce doprowadzić do wzrostu jej ceny – zgodnie z zasadą podaży i popytu.

Halving LTC rozpędza wartość krypto

Społeczność Litecoin z niecierpliwością czeka na sierpniowy halving – czyli wydarzenie, podczas którego nagroda za wydobycie bloku LTC zostanie zmniejszona o połowę. Doświadczenia z przeszłości pokazują, że halvingi często poprzedzają wzrost wartości kryptowalut, co może dodatkowo zwiększyć zainteresowanie LTC. Pomimo zawirowań prawnych i faktycznych wśród kryptowalut LTC udowodnił, że jest w stanie przyciągnąć nowych inwestorów. Przechowywanie kapitału przez długi czas w ich portfelu i wzrost zainteresowania tylko potwierdza tą regułę. 

Binance

Litecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.