Optimism zrzuci tokeny warte 587 mln USD. Jak wpłynie to na kurs OP? | Wiadomości | CrypS.

Optimism zrzuci tokeny warte 587 mln USD. Jak wpłynie to na kurs OP?

optimism

Protokół skalujący blockchain Ethereum – Optimism –  zamierza zasilić rynek tokenami o wartości bliskiej 587 milionów dolarów. Może to potencjalnie podwoić ich ilość w obrocie, co prawdopodobnie przełoży się ich kurs cenowy.


Tokeny szacowane na około 587 milionów dolarów, pochodzące z protokołu skalowania Ethereum – Optimism – są planowane do wprowadzenia na rynek w środę – 31 maja –  zgodnie z ustalonym harmonogramem ich odblokowania. W oczekiwaniu na to zdarzenie OP doświadczył dolnej korekty cenowej. Odblokowane tokeny oferują ich posiadaczom swobodę sprzedaży lub wymiany na ich warunkach. 

Nadchodzące wydarzenie, zaplanowane na rocznicę wprowadzenia głównego tokenu do obiegu, przyciąga uwagę rynku. To pierwsze odblokowanie dla kluczowych współtwórców i inwestorów, które ma potencjał zmienić dynamikę rynkową.

Gwałtowny spadek ceny OP po drugim zrzucie tokenów

W dniu 9 lutego 2023 r.  protokół Optimism przeprowadził swojego drugiego airdropa, podczas którego rozprowadzono ponad 11 milionów tokenów OP do 307 tys. unikatowych adresów. Wkrótce po tej historii cena OP gwałtownie spadła, pokazując wrażliwość rynku na takie manewry. Tym razem planowane jest powiększenie puli tokenów na otwartym rynku. Ten ruch może zwiększyć presję na sprzedaż, co mogłoby z kolei spowodować potencjalny ruch cenowy w dół.

Ryzyko szybkiej sprzedaży tokenów przez wczesnych inwestorów

Warto też podkreślić, że pierwotni inwestorzy OP obecnie mogą cieszyć się z istotnych zysków. W związku z tym, istnieje ryzyko, że ta grupa posiadaczy zdecyduje się na szybką sprzedaż swoich tokenów, co mogłoby jeszcze bardziej zwiększyć presję na sprzedaż.

Spadek o 30%

OP handluje już w warunkach silnej presji sprzedaży i w związku z tym zanotowało spadek o ponad 30% wartości tokena w ciągu ostatniego miesiąca. Przygotowując się do kolejnego ważnego wydarzenia, cena OP spadła do 1.52 dolara, czyli o 6% w ciągu doby. Kurs, który aktualnie dotyczy OP zbliża się do do czteromiesięcznego minimum.

Wykres cenowy OP/USDT na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Spadek wartości w TVL

Wartość zablokowana w protokole skalowania (TVL) również doświadczyła spadku o 21% od momentu osiągnięcia rekordowego maksimum na poziomie 2.18 miliarda dolarów w połowie kwietnia do obecnych wartości 1.72 miliarda dolarów. Pomimo tych trudności, Optimism pod kątem generowania dochodów w maju przewyższył swojego konkurenta – Arbitrum.

optimismreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.