Blockchainowe gry zyskają na wartości. Ich rynek będzie za 7 lat warty 301,53 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Blockchainowe gry zyskają na wartości. Ich rynek będzie za 7 lat warty 301,53 mld USD

nvidia

Rynek gier, które są oparte na blockchainie, mocno urośnie. I to już w ciągu najbliższych siedmiu lat. W efekcie do 2030 r. osiągnie kapitalizację rynkową w wysokości 301,53 mld USD. Przynajmniej to wynika z raportu opublikowanego przez firmę analityczną Grand View Research. Przyjrzymy się teraz fundamentom, które mają sprawić, że ta wizja stanie się realna.


Blockchainowe gry zyskają na znaczeniu

Firma opublikowała raport „Blockchain In Gaming Market Size”. Jego autorzy przyjrzeli się rynkowi gier, które korzystają z możliwości, jakie oferuje technologia blockchain. Doszli do wniosku, że branża ta mocno się rozwinie w ciągu najbliższych siedmiu lat, osiągając kapitalizację rynkową na poziomie aż 301,53 miliarda USD.

Na bazie czego jednak uda się zbudować ten wzrost? Eksperci są zdania, że rynek przejdzie od tradycyjnych gier do blockchainowych alternatyw, które umożliwią zarabianie na rozgrywce (popularny w świecie kryptowalut model play to earn). Sektor ten rozrośnie się wtedy o złożony roczny wskaźnik wzrostu (compound annual growth rate, CAGR) wynoszący 68,3% w latach 2023-2030.

Powyższy proces zostanie napędzony także rozwojem sektora metaverse.

To jednak nadal nie wszystko. Blockchainowe gry zyskają również dzięki wprowadzaniu do produkcji elementów zdecentralizowanych finansów (DeFi). Jest to uzupełnienie tego, o czym już wspomnieliśmy, że gracze będą mogli zarabiać w czasie grania. Może to zresztą zmienić rynek pracy, czyniąc z gamingu sposób na życie.

Przyszłość jest dziś

Choć powyższe brzmi dziś mało realistycznie, jeżeli bliżej przyjrzymy się zmianom, jakie zachodzą na rynku gier, widzimy, że wizja opisana w raporcie, wcale nie jest niemożliwa do spełnienia. Już teraz firmy produkujące “stare” gry wchodzą na rynek blockchaina. Przykładem niech będą Square Enix i Ubisoft.

Ta pierwsza spółka oficjalnie wpisała technologię blockchain do swojego programu biznesowego. Pracuje też nad “Symbiogeneza”. Jest to gra, w której ważną rolę pełnią NFTs. W podobnym kierunku idzie Ubisoft.

To nie wszystko. Epic Games ogłosiło też, że jeszcze w tym roku zaoferuje graczom prawie 20 blockchainowych gier. Steve Allison, dyrektor wykonawczy firmy, potwierdził, że produkcje te są już testowane i „działają całkiem nieźle”.

nvidiareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.