Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.08.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.08.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 30.08.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 30 sierpnia

Spis treści:


Eksperci CPR wykryli masowy atak typu stealth mining

Firma Nitrokod rzekomo zainfekowała złośliwym oprogramowaniem do miningu tysiące komputerów w 11 krajach. Napastnicy osadzili ukryte narzędzia górnicze w darmowych aplikacjach opartych na popularnych usługach, takich jak Google Translate czy YouTube Music.

Nitrokod to turecki twórca oprogramowania działający od 2019 roku. Firma oferuje rzekomo darmowe oprogramowanie, których oficjalne wersje desktopowe nie istnieją.

Według ekspertów, większość takich aplikacji jest tworzona w prosty sposób. Używany jest jedynie framework oparty na Chromium z oficjalnych stron internetowych. Nie ma przy tym potrzeby tworzenia nowych aplikacji. Czytaj całość: Eksperci CPR wykryli masowy atak typu stealth mining


Były szef tureckiej giełdy kryptowalut Thodex zatrzymany w Albanii

Organy ścigania w Albanii zatrzymały założyciela i byłego CEO giełdy kryptowalut Thodex, Faruka Fatiha Ozera, na wniosek władz tureckich. Według oświadczenia tureckiego MSW, tożsamość zatrzymanego została potwierdzona ekspertyzą biometryczną. Biuro Interpolu tego kraju wszczęło postępowanie ekstradycyjne względem mężczyzny, za którym wydano „czerwone zawiadomienie”. Czytaj całość: Były szef tureckiej giełdy kryptowalut Thodex zatrzymany w Albanii


Projekt DeFi OptiFi traci 661 000 dolarów w wyniku nieudanej modernizacji

Zespół protokołu DeFi zbudowanego na Solana – OptiFi nieumyślnie wyłączył swoją sieć bazową, blokując w USDC środki użytkowników o wartości 661 tys. dolarów.


Binance awansuje na szóste miejsce w globalnym rankingu jednorożców

Giełda Binance, wyceniana na 45 miliardów dolarów, zajęła szóste miejsce w globalnym rankingu „jednorożców”. Tak przynajmniej wynika z półrocznego raportu Hurun Research „Global Unicorn Index”.

Spółka kryptowalutowa awansowała jednocześnie o 15 pozycji. Pół roku temu jej kapitalizacja wynosiła 15 mld dolarów.

Na szczycie listy pozostał Douyin (200 mld dolarów). Wycena operatora platformy medialnej TikTok spadła o 150 mld dolarów.

SpaceX Elona Muska (125 mld USD) awansował na drugie miejsce, wyprzedzając Ant Group (120 mld USD). –> źródło: Hurun Research

hurun report

Prawnik Ripple odpowiada szefowi SEC na łamach WSJ

Bitwa między Ripple i SEC przeniosła się z sali sądowej do felietonów na łamach The Wall Street Journal. Na początku zeszłego tygodnia pojawiła się tam publikacja autorstwa Gary’ego Genslera. Szef SEC ocieplał w niej swój wizerunek, przedstawiając się jako osoba dbająca o bezpieczeństwo inwestorów, niezależnie od rynku.

28 sierpnia The Wall Street Journal opublikował list generalnego radcy prawnego Ripple, będący odpowiedzią na tekst Genslera. Prawnik zarzucił w nim, że działania SEC na rynku kryptowalut nie chronią inwestorów i są niejasne. Czytaj całość: Ripple vs. SEC: walka przenosi się do felietonów


Meta umożliwia publikację NFT na Facebooku

Meta rozszerzyła swój program pilotażowy związany z niewymiennymi tokenami na platformę Facebooka. Wcześniej możliwość zamieszczania NFT zyskali wybrani użytkownicy Instagrama.


Argentyńska prowincja przyjmuje podatki w stablecoinach

Około dwa miliony mieszkańców argentyńskiej prowincji Mendoza otrzymały możliwość opłacania podatków przy użyciu stablecoinów USDT i DAI. Informacja została podana na stronie lokalnej administracji podatkowej. –> źródło: Decrypt


Iran pozwala na krypto-płatności za sprowadzane towary

Według doniesień lokalnych mediów irańskie władze wydały oficjalną zgodę na wykorzystanie kryptowalut do płatności za importowane towary – m.in. samochody. Pozwolenie wynika z porozumienia między Centralnym Bankiem Iranu a Ministerstwem Przemysłu oraz znajduje zastosowanie w przypadku lokalnych firm. –> źródło: The Block


Teksańska gorączka wydobycia bitcoinów dobiega końca?

Electric Reliability Council of Texas (Ercot), będący zarządcą sieci energetycznej stanu, spowolnił tempo wydawania nowych zgód na przyłączanie kopalń kryptowalut. Przedsiębiorstwu zależy na zbilansowaniu popytu i podaży energii elektrycznej. Zapotrzebowanie uległo znacznemu zwiększeniu przez ostatnie fale upałów. Na podłączenie do prądu oczekuje jednak wiele nowych operacji górniczych, których właściciele są niezadowoleni z opóźnień, . –> źródło: CoinDesk


Eminem i Snoop Dogg wykonują utwór w metawersie

Dwie legendy amerykańskiego rapu wystąpiły wspólnie podczas wczorajszej gali MTV Video Music Awards. Utwór wykonany przez Eminema i Snoop Dogga był związany z kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club, a jego prezentacja odbyła się w metawersie.

sytuacja na rynku kryptowalut 30.08.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.