Prawnik Ripple odpowiada szefowi SEC na łamach WSJ | Wiadomości | CrypS.

Prawnik Ripple odpowiada szefowi SEC na łamach WSJ

Anna Sutowicz
sprawa Ripple vs SEC

Bitwa między Ripple a SEC „przenosi się” na felietony The Wall Street Journal. Treść Gary’ego Genslera spotkała się z szybką reakcją prawników Ripple.


W poniedziałek główny adwokat Ripple, Stu Alderoty wypowiedział się na temat felietonu przewodniczącego Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Na początku zeszłego tygodnia Gary Gensler napisał op-ed w The Wall Street Journal, promując swoją obsługę regulacji kryptowalut i chwaląc pracę w komisji. Zapewniał, że stosuje prawa dotyczące papierów wartościowych w sposób neutralny dla technologii.

W swoim artykule Gensler stwierdził ponadto, że amerykańskie federalne prawa bezpieczeństwa zostały zaprojektowane w celu ochrony inwestorów i porównał rynek kryptowalut do… samochodu:

Niezależnie od tego, czy samochód działa na benzynę czy elektryczność, kierowcy i pasażerowie zasługują na ochronę. Nie ma powodu, aby traktować rynek kryptowalut inaczej niż resztę rynków kapitałowych tylko dlatego, że używa innej technologii.

Na reakcję Ripple nie trzeba było długo czekać.

Prawnik Ripple odpowiada SEC

Felieton przewodniczącego SEC szybko spotkał się z odpowiedzią ze strony Ripple. 28 sierpnia The Wall Street Journal opublikował list generalnego radcy prawnego Ripple. Stu Alderoty odniósł się w liście do analogii wykorzystanej przez przewodniczącego SEC:

Pan Gensler pisze, że niezależnie od tego, czy samochód działa na gaz, czy na prąd, nadal potrzebne są pasy bezpieczeństwa. Nikt tego nie kwestionuje. Ale samochody elektryczne nie potrzebują gazu, a w jego analogii to właśnie gaz jest sprzedawany przez SEC. Pan Gensler chce ukarać każdego, kto go nie kupuje.

Alderoty twierdzi, że działania regulatora na rynku kryptowalut nie chronią konsumentów i SEC nie zapewnia wystarczającej jasności w zakresie regulacji kryptowalut.

Sprawa Ripple vs. SEC

Jednym z najwyższych działań egzekucyjnych, jakie komisja podjęła przeciwko firmie kryptowalutowej jest sprawa SEC vs. Ripple. Komisja rozpoczęła spór dotyczący relacji między Ripple a tokenem XRP, który SEC nazywa papierem wartościowym.

sprawa Ripple vs SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.