Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.05.2023]

Kursy kryptowalut 30.05. 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 maja 2023 roku


Spis treści:


Nowy standard tokenów Bitcoin Ordinals

Bitcoin Ordinals we współpracy z Miladys NFT oraz Xverse opracowało nowy standard tokenówBRC-721E. Co więcej, utworzono specjalny most między blockchainami Ethereum a Bitcoina, by przesyłać i konwertować tokeny

Czytaj więcej: Bitcoin Ordinals prezentuje BRC-721E. Powstał most między NFT z Ethereum do sieci Bitcoina

Rosja oficjalnie użyje kryptowalut do obejścia sankcji

Dowodzony przez Vladimira Putina kraj w zeszłym roku zaatakował Ukrainę, przez co nałożono na niego surowe sankcje, które znacząco utrudniły mu handel międzynarodowy. Rosja jednak zamierza obejść blokadę poprzez prowadzenie rozliczeń transgranicznych za pośrednictwem giełd kryptowalut.

Czytaj więcej: Rosja użyje giełd kryptowalut w przeprowadzaniu międzynarodowych transakcji

Podatek od miningu w USA jednak nie wejdzie w życie?

Ogłoszone w sobotę porozumienie Białego Domu z Republikanami w sprawie podniesienia limitu zadłużenia Stanów Zjednoczonych odbiło się pozytywnie dla branży miningu. Otóż, jak przekazano, temat objęcia kryptowalutoych górników 30% podatkiem od energii elektrycznej został na razie odłożony w czasie.

Czytaj więcej: Kryptowalutowi górnicy w USA unikną wysokiego podatku. Czy to jednak koniec ich kłopotów?

Napływ kryptowalutowych giełd do Hongkongu

Od 1 czerwca w specjalnym regionie administracyjnym Chin – Hongkongu – platformy do handlu cyfrowymi aktywami będą mogły składać wnioski o uzyskanie licencji na oferowanie swoich usług w państwie/mieście. W ostatnich dniach wiele topowych giełd ogłosiło swój start na tym rynku.

Czytaj więcej: Hongkong otwarty na giełdy kryptowalut. Która z nich zacznie działać jako pierwsza?

Changpeng Zhao dzieli się ciekawym spostrzeżeniem

CEO Binance udzielił niedawno wywiadu serwisowi Bankless. Odniósł się pamięcią do tego, jak wyglądał rynek blockchaina w 2017 roku, próbując wskazać przełomowe zjawiska z tamtych czasów. Zhao podzielił się prognozą tego, co może być gamechangerem dla sektora kryptowalut i technologii blockchain.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao wskazuje, co może znacznie zmienić rynek blockchaina

Tether inwestuje w mining Bitcoina

Firma stojąca za największym na świecie stablecoinem pod względem marketcapu kilka tygodni temu przekazała, że wchodzi na rynek BTC. Chodziło dokładnie o inwestycje w odnawialne źródła energii przy miningu pierwszej kryptowaluty. Teraz Tether opublikował informację, że nawiązał współpracę z platformą wydobywczą w Urugwaju.

Źródło –> Coindesk.com

Invidia przegania Teslę i Meta pod względem kapitalizacji rynkowej

Producent chipów do kart graficznych oraz zasilających sztuczną inteligencję – firma Invidia – notuje ogromne zyski dzięki zwiększonemu popytowi na AI. Zapotrzebowanie na produkty firmy na przyszły rok sprzedażowy okazują się o wiele lepsze niż zakładano. Teraz jej wartość rynkowa przekroczyła kluczowych gigantów technologicznych.

Kursy kryptowalut 30.05. 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.