Changpeng Zhao wskazuje, co może znacznie zmienić rynek blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao wskazuje, co może znacznie zmienić rynek blockchaina

Binance

Dyrektor generalny Binance udzielił wywiadu Bankless. Changpeng Zhao (CZ), bo o nim mowa, przedstawił, co jego zdaniem może być kolejnym potencjalnym przełomem na rynku technologii blockchain


Changpeng Zhao mówi o przyszłości blockchaina

Dziś rynek kryptowalut jest w ważnym momencie swojej historii. Za nami moda na ICO, DeFi i NFT. We wspomnianym wywiadzie CZ podsumował to, co działo się przez ostatnie lata, ale wszedł również na temat przyszłości.

W 2017 roku istniały ICO, które w zasadzie były tokenami ERC-20 [czyli opartymi na Ethereum – przyp. CrypS]. A w 2020, a nawet 2021 r., [też] działo się wiele rzeczy. Następnym razem może być wiele [przełomowych] rzeczy. Nie będzie to już jedna rzecz, która napędzi adopcję, ponieważ branża jest większa i jest więcej graczy

powiedział.

Jakie mogą być to jednak rzeczy? Nowe media społecznościowe, które będą oparte na blockchainie? CZ wskazuje na coś innego.

Istnieją też stare przypadki użycia, które nie wystartowały lub są powoli rozwijane, na przykład płatności. Płatności były jednym z najbardziej oczywistych przypadków użycia, ale nie było wtedy [na początku istnienia blockchaina] stablecoinów, Lightning Network ani szybkich płatności w czasie rzeczywistym

– kontynuował CZ.

Najbardziej interesującym okresem dla kryptowalut będzie hossa

Choć wiele osób na rynku uważa, że nowe technologie rozwijają się w ciszy, czyli w czasie bessy, CZ jest zdania, że to w następnej hossie może pojawić się wiele różnych narracji dot. kryptowalut lub nowych przypadków użycia.

Teraz, dzięki szybszym blockchainom, pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Mamy też technologie, które pozwalają użytkownikom płacić kryptowalutami, podczas gdy sprzedawcy akceptują fiaty. Transakcja odbywa się w czasie rzeczywistym, podobnie jak w Balance Pay, Bonus Card i kilku innych rozwiązaniach kart kredytowych na rynku. Obserwujemy zawirowania w światowej gospodarce, więc w tradycyjnych branżach finansowych panuje duża niepewność

– tłumaczył CZ.

Wskazał też Afrykę, gdzie rośnie adopcja smartfonów. Do tego na tym kontynencie mało ludzi posiada rachunek w banku, co także, zdaniem CEO Binance, może mieć wpływ na branżę blockchaina.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.