Hongkong otwarty na giełdy kryptowalut. Która z nich zacznie działać jako pierwsza? | Wiadomości | CrypS.

Hongkong otwarty na giełdy kryptowalut. Która z nich zacznie działać jako pierwsza?

HongKong

Hongkong jest na progu wprowadzenia nowych przepisów dotyczących handlu detalicznego kryptowalutami. Giełdy do obrotu cyfrowymi aktywami nie mogą doczekać się otwarcia nowego rynku i ubiegają się o licencję, aby móc działać w tym dynamicznym środowisku. 


Dominacja na rynku

Już pierwszego czerwca wiele platform planuje złożyć wnioski o przyznanie licencji, która umożliwi im handel kryptowalutami w Hongkongu. To państwo-miasto, które przyciąga coraz większą gamę inwestorów z całego świata. Ogromne przepływy kapitału, spore zainteresowanie branżą kryptowalut, a także postępująca digitalizacja sprzyjają rozwojowi tego biznesu. Giełda kryptowalut CoinEx (z siedzibą w HongKongu) 29 maja zapowiedziała wejście na ten rynek z nową platformą – BitHK. Nowy podmiot złoży wniosek o licencję VASP do hongkońskiego regulatora już na początku czerwca. Tego samego dnia Huobi, za pośrednictwem Twittera, ogłosiło, że rozpoczyna oferowanie usług handlu kryptowalutami dla hongkońskich inwestorów detalicznych.

Inne giełdy również planują wejście na rynek

W ubiegłym tygodniu Gate.io i BitMEX poinformowały o swoich planach ekspansji tego rynku i zaoferowały dedykowane usługi handlu kryptowalutami dla Hongkongu. Ponadto, tą destynacją zainteresowany jest OKX, największy cyfrowy bank Hongkongu – ZA Bank, czy filia chińskiego państwowego konglomeratu Greenland Holdings. Czy każda platforma otrzyma licencję? Tego jeszcze nie wiemy. 

Nowe rozwiązania w branży kryptowalut

Wczoraj powstały dwa podmioty, których zadaniem będzie pomoc w przyznawaniu licencji kryptowalut na terenie Hongkongu, a także digitalizacji platform. Mowa tutaj o Hong Kong Licensed Virtual Assets Association (HKLVAA) i Web3 Harbour. Jak widać rynek nie lubi próżni i bardzo szybko doprowadził do stworzenia podmiotów, które mają rozwiać wszelką biurokratyzację dla światowych giełd! Miejmy nadzieję, że to się uda, a branża krypto dostanie nowe życie w Azji.

HongKongreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.