Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 30.10.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 30 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Vitalik Buterin coś kombinuje wraz z Binance

Vitalik Buterin pojawił się wczoraj w biurze największej na świecie giełdy kryptowalut. Była to typowo „przyjacielska” wizyta, bo akurat programista miał po drodze, a może nieformalne spotkanie biznesowe? Sytuacja ta zbiega się w czasie z ogłoszeniem ważnego wsparcia ze strony giełdy dla jednego z programów związanych z Ethereum.

Czytaj więcej: Twórca Ethereum spotkał się z CEO Binance. Szykuje się większa współpraca?

Pierwszy w historii człowiek z chipem w mózgu, by sterować myślami maszyny

„Pacjent czuje się dobrze i wraca do zdrowia” – przekazał Elon Musk, którego to firma Neuralink dokonała pierwszej w historii operacji wszczepienia do ludzkiego mózgu chipa, za pomocą którego ten jest w stanie sterować urządzeniami elektrycznymi za pomocą myśli.  Historia pisze się na naszych oczach, a produkt ten może okazać się zbawienny dla wielu ludzi, którzy utracili możliwość władania swoim ciałem.

Czytaj więcej: Firma Elona Muska przejdzie do historii medycyny! Wszczepiono człowiekowi specjalny implant mózgowy

Podaż USDT urosła o 6560% w ciągu 6 lat. Ma to związek z kursem bitcoina

Kurs bitcoina ponownie znajduje się powyżej poziomu 43 tys. dolarów. Badacze z CryptoQuant zauważyli pewną zależność, która wskazuje na to, że niebawem król kryptowalut ponownie wyruszy po swoje nowe szczyty na wykresie. Jednakże na ten stan rzeczy składa się także kilka innych czynników, w tym makroekonomicznych, które opisujemy poniżej.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina znów rośnie. Ten czynnik wskazuje, że rajd cenowy jest blisko

Plaga oszustw „na udziałowca w Binance”

Życiowa partnerka byłego CEO Binance nie należy do tak medialnych postaci, jaką jeszcze do niedawna był Changpeng Zhao. Stąd ktoś sprytnie wykorzystał jej nazwisko i pozycję w tej firmie, by spróbować ugrać coś dla siebie drogą oszustwa. Przy okazji okazało się, że wizerunek topowej giełdy jest dość często używany do różnych scamów.

Czytaj więcej: Partnerka Changpeng Zhao alarmuje, że jej wizerunek został wykorzystany w celu oszustwa

Topowy memecoin z ważnym oświadczeniem

„Nie wszystko jest papierem wartościowym, ale wszystko być może”, jak ironizował kiedyś poeta. Kolejny projekt z rynku kryptowalut musiał więc wykonać krok w tył, by nie dorobić się milionowej kary od organów nadzorczych. Tym razem jest to Floki Inu oraz powiązana z projektem platforma

Czytaj więcej: Popularny memecoin ma problemy z regulatorem. Musiał wyłączyć ważną funkcję

Nowa część „Jak czytać cenę?” Kontynuacja ważnego wątku

Wracamy z następną częścią naszej serii poświęconej analizom rynkowym, w której wyjaśniamy istotne zagadnienia dla osób chcących lepiej rozumieć działanie poszczególnych segmentów świata tradingu.

Czytaj więcej: Jak Czytać Cenę? Część XII: Momentum i analiza Top-Down (II)

Niemiecka policja przejęła 50 tys. bitcoinów pewnego Polaka

Saksoński oddział policji przekazał, że ich zespół zdołał przejąć rekordową jak dotąd ilość kryptowalut, które pochodziły z nielegalnego procederu. Jego sprawcą był pewien Polak oraz jego wspólniczka posiadająca niemieckie obywatelstwo. Co ciekawe, para złoczyńców dobrowolnie przelała środki o wartości 2,1 miliarda dolarów na adres służb ścigania w ramach współpracy z nimi.

Czytaj więcej: Pewnemu Polakowi zarekwirowano 2,1 miliarda dolarów w bitcoinach z przestępstw sprzed dekady

Kursy kryptowalut 30.10.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.