Partnerka Changpeng Zhao alarmuje, że jej wizerunek został wykorzystany w celu oszustwa | Wiadomości | CrypS.

Partnerka Changpeng Zhao alarmuje, że jej wizerunek został wykorzystany w celu oszustwa

Filip Dzięciołowski
Yi he Binance

Życiowa partnerska i matka dzieci założyciela Binance – Yi He – ostrzegła społeczność kryptowalut, a zwłaszcza twórców projektów z tego rynku, przed SCAMem, na jaki można trafić w sieci. Oszuści wykorzystują jej wizerunek oraz firmy zbudowanej razem z Changpeng Zhao.


  • Współzałożycielka giełdy Binance przekazała, że od dawna nie może odzyskać dostępu do swojego profilu w serwisie społecznościowym LinkedIn. Za to ktoś podszywa się tam pod nią i kontaktuje z emitentami nowych kryptowalut oferując im listing na tej topowej platformie. Oczywiście za określoną cenę,
  • Problem wykorzystywania renomy, jaką cieszą się menagerowie Binance, jest dość często wykorzystywany przez oszustów, którzy próbują nakłonić swoje potencjalne ofiary do pewnych inwestycji.

Yi He ostrzega młode projekty z rynku krypto

Podszywanie się pod wpływowe osoby z danego środowiska to dość znana praktyka stosowana przez scamerów, którzy próbują tym wzbudzić zaufanie swoich potencjalnych ofiar. Jak wiadomo, Binance jest marką znaną bardzo dobrze na rynku kryptowalut, chociażby z tego względu, że jest to największa na świecie giełda do handlu tej klasy aktywami, a jej założyciel i jeszcze do niedawna dyrektor generalny – Changpeng Zhao – cieszy się do teraz dużym autorytetem w społeczności tej branży

Ktoś jednak postanowił wykorzystać wizerunek jego partnerki, z którą wspólnie budował swoje kryptowalutowe imperium, czyli Yi He, która nie jest tak medialną osobą jak Zhao. Do niedawna jeszcze świat nie wiedział za bardzo o istnieniu kobiety, więc nie do końca było wiadome, czym dokładnie zajmuje się ona w tej firmie.

Teraz jednak już na pewno wiemy, co nie należy do jej zadań, o czym sama wczoraj poinformowała na X. He przekazała bowiem, że ktoś podszywa się pod nią na popularnej platformie społecznościowej LinkedIn, która skupia się w głównej mierze na naszej pracy zawodowej i tworzonych biznesach.

Kobieta przyznała, że posiada tam profil, aczkolwiek już dawno zapomniała do niego hasła, stąd nie korzysta z tego serwisu. Ten fakt musiał znać ktoś, kto postanowił wykorzystać jej nazwisko i pozycję w Binance, by kontaktować się z młodymi startupami wypuszczającymi na rynek własne tokeny, by oferować ich listing na tej giełdzie za odpowiednią kwotę.

Nie odpowiadam również za omawianie z projektami potencjalnego umieszczenia na liście tokenów. Proszę, uważajcie na osoby, które twierdzą, że są blisko mnie i rozmawiają z Wami o inwestycjach lub notowaniach na giełdzie

– ostrzega partnerka Zhao.

Oszustwo na pracownika Binance

Założona ponad 7 lat temu przez Changpeng Zhao firma mimo wielu perturbacji związanych z problemami na tle prawnym oraz sporą ilością FUDu, jaki spada na nią w mediach, nadal cieszy się dużym szacunkiem i poważaniem w branży.

Bycie częścią tej marki wiąże się więc z pewnym prestiżem. To także jest rzecz, którą oszuści wykorzystują wśród osób z branży cyfrowych aktywów. Więcej o tym problemie napisała pewna przedsiębiorczyni – Anndy Lian – które przedstawiła w opublikowanym wpisie zrzuty ekranu, na których widzimy użytkowników WhatsApp podszywających się pod pracowników Binance. Mieli oni oferować darmowe pieniądze za dołączenie do grup dyskusyjnych o kryptowalutach.

Binance nie prowadzi takich grup, które oferują dochód pasywny

– zaznacza Lian.

Yi he Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.