Twórca Ethereum spotkał się z CEO Binance. Szykuje się większa współpraca? | Wiadomości | CrypS.

Twórca Ethereum spotkał się z CEO Binance. Szykuje się większa współpraca?

Vitalik Buterin Binance

Współzałożyciel drugiego co do wielkości projektu kryptowalutowego odwiedził niedawno biuro największej na świecie giełdy do handlu cyfrowymi aktywami. Społeczność zaczęła snuć przypuszczenia na temat potencjalnego celu wizyty.


  • Vitalik Buterin złożył niespodziewaną wizytę w biurze Binance, co skłoniło członków społeczności kryptowalut do spekulacji na temat jej celu,
  • Z kolei z najnowszego ogłoszenia wynika, iż Binance Labs zainwestowało w Puffer Finance, czyli powiązany z Ethereum projekt.

Twórca Ethereum odwiedza Binance

Vitalik Buterin złożył wizytę w biurze czołowej giełdy kryptowalut, o czym poinformował jej obecny dyrektor generalny – Richard Teng. Relację ze spotkania opublikował on na platformie X (dawnym Twitterze). 

CEO Binance podkreślił, iż zaszczytem było gościć w swoim biurze tak ważną osobę z branży kryptowalut. Zdradził obok, że współzałożyciel ETH poświęcił czas na osobistą rozmowę z zespołem tej platformy. 

Spotkanie to wywołało lawinę spekulacji odnośnie do jego celu. Zarówno entuzjaści wirtualnych walut, jak i eksperci z tego rynku zaczęli zastanawiać się nad potencjalną współpracą między Binance a Ethereum. Charakter wizyty Vitalika Buterina pozostaje jednak owiany tajemnicą.

Gigant wśród giełd kryptowalutowych zmagał się w ostatnim czasie ze wzmożoną kontrolą ze strony regulatorów. W jej wyniku pod koniec ubiegłego roku firma ta zawarła ugodę z amerykańskim rządem, w ramach której zapłaciła rekordową karę w wysokości ponad 4 mld dol., a Changpeng Zhao ustąpił ze stanowiska CEO.

Binance Labs inwestuje w Puffer Finance

Z najnowszego ogłoszenia wynika, iż ramię venture capital i inkubacyjne giełdy Binance – Binance Labs – zainwestowało w Puffer Finance, stanowiący płynny protokół restakingu Ethereum zbudowany na EigenLayer.

Choć nie ujawniono kwoty tej inwestycji, wskazano, że Puffer wykorzysta fundusze do rozwoju swojej sieci warstwy 2, a także do wprowadzenia natywnego płynnego tokena Puffera (pufETH) dla użytkowników BNB Chain, umożliwiając im zdobywanie nagród za stakowanie i ponowne stake’owanie.

Ruch ten nastąpił na tle tego, gdy restaking Ethereum nabiera rozpędu. Przed inwestycją Binance Labs, Puffer pozyskał fundusze od kilku innych znanych inwestorów, w tym Brevan Howard Digital, Jump Crypto i Lightspeed Faction.

Vitalik Buterin Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.