Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 29.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z dnia 29 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


OKX delistuje kryptowaluty zwiększające anonimowość

Kolejna giełda zaliczana do topki rynku kryptowalut dystansuje się w stosunku do popularnych tokenów, które zwiększają anonimowość dokonywanych transakcji. Tym razem aż 11 par handlowych zostanie wycofanych w przyszłym tygodniu, a dwa dni temu wyłączono już system wpłat części tych aktywów.

Czytaj więcej: Topowa giełda usunie w przyszłym tygodniu prywatne kryptowaluty ze swojej oferty

Binance ogłasza podwójną promocję dla traderów

Topowa giełda kryptowalut dodaje nowe kontrakty terminowe do swojej oferty gry na lewarze, a dodatkowo obniża przy tym opłaty transakcyjne. Dla entuzjastów inwestowania z dźwignią jest to na pewno ciekawa opcja do przetestowania. Akcja startuje już w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej: Binance dodaje nowe opcje do handlu z dźwignią 125x i ogłasza promocję

Luna i UST uznane oficjalnie za papiery wartościowe

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) toczy kolejną batalię prawną przeciwko podmiotowi z rynku cyfrowych aktywów, jednakże w tym przypadku ciężko nawet wypowiadać się krytycznie o tym regulatorze. Chociaż instytucja ta kojarzona jest z działania raczej na szkodę rynku kryptowalut, to tym razem jej przeciwnik o wiele bardziej zaszkodził całej branży. Sędzia uznał bowiem, że Do Kwon i jego wspólnicy celowo wprowadzili w błąd inwestorów i od początku oszukiwali w kwestii działania stablecoina UST oraz powiązanej z nią kryptowaluty luna.

Czytaj więcej: SEC zyskuje poparcie w sądzie. Sędzia uznaje dwie niegdyś topowe kryptowaluty za papiery wartościowe

Co dalej ze środkami, które utknęły w portfelach QuadrigaCX?

Zapewne wielu z Was słyszało o tajemniczej śmierci kanadyjskiego biznesmena, który dowodził giełdą kryptowalut QuadrigaCX. Pod koniec 2018 roku o tej sprawie pisały wszystkie branżowe media, a 2 lata temu pojawiła nawet ekranizacja produkcji Netflixa poświęcona temu tematowi. Jak obecnie wygląda sytuacja środków, które stały się niemożliwe do wypłaty przez użytkowników platformy po śmierci Cottena? Co udało się w międzyczasie ustalić w sprawie tego człowieka i jego mrocznej przeszłości?

Czytaj więcej: Co stało się z właścicielem QuadrigaCX? Kto ma dostęp do środków klientów giełdy?

Fundacja Avalanche z ciekawą inicjatywą wspierania memecoinów

Memy stały się już elementem dzisiejszej popkultury. Tak samo memecoiny stanowią ważny segment rynku kryptowalut, co podkreśla Fundacja Avalanche w swoim dzisiejszym wpisie dot. nowej inicjatywy. W następstwie nowego ogłoszenia kursy dwóch cyfrowych aktywów skoczyły w dobę o ponad 100% każdy.

Czytaj więcej: Memecoiny znów skaczą do góry w następstwie ogłoszenia od Avalanche

Chiny uderzają w Tethera

Chińska prokuratura twierdzi, że największy ze stablecoinów stanowi przedmiot nielegalnego handlu z rynkami zagranicznymi. Co za tym idzie, chińskie władze w opublikowanym oświadczeniu podkreślają, że jakakolwiek działalność dotycząca użycia kryptowalut przy wymianie walut obcych na juana jest nielegalna. Wskazuje się również na pośredniczące podmioty, czyli firmy oferujące wsparcie techniczne czy oferowanie usług wymiany.

Źródło: South China Morning Post

Kursy kryptowalut 29.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.