Memecoiny znów skaczą do góry w następstwie ogłoszenia od Avalanche | Wiadomości | CrypS.

Memecoiny znów skaczą do góry w następstwie ogłoszenia od Avalanche

Filip Dzięciołowski
Avalanche wspiera memecoiny

Fundacja Avalanche, czyli podmiot wspierający rozwój ekosystemu tej sieci, uruchomił w zeszłym roku program mający na celu wspieranie internetowych twórców. Teraz w ramach inicjatywy „Culture Catalyst” ogłoszono kupienie kilku memecoinów powstałych na tym blockchainie, by stworzyć specjalną kolekcję. 


  • Najnowsze ogłoszenie ze strony Fundacji Avalanche podbiło mocno kurs tokenów Husky Avax i Coq Inu,
  • Organizacja non-profit wyjaśnia, że wsparcie dla memecoinów wynika z tego, że są one czymś więcej niż tylko aktywami użytkowymi.

Avalanche dostrzega spory potencjał w memecoinach

Memy stały się już na tyle popularną częścią popkultury, że zastąpiły nam w pewnym stopniu zwyczaj opowiadania sobie żartów, a w dodatku często zaczynają być pierwszym źródłem informacji odnośnie danego wydarzenia.

Zauważyliście, że jeżeli na świecie wydarzy się coś spektakularnego, jak chociażby czyjaś wypowiedź, która wywoła nieoczkiwane konsekwencje, lub jakaś kuriozalna sytuacja, to momentalnie znajduje to swoje odzwierciedlanie w memach? Pozwolę sobie na pewną prywatę, bowiem to, co mnie osobiście najbardziej interesuje w występach naszej reprezentacji piłkarskiej, to właśnie memy pomeczowe.

Również i w branży kryptowalut ten element kultury internetowej znalazł swoją niszę tworząc swój segment, którego kapitalizacja rynkowa dziś wynosi ponad 23 miliardy dolarów. W ostatnich latach tego rodzaju cyfrowe aktywa znajdują coraz więcej entuzjastów i są wybijane na wielu blockchainach. Nie inaczej dzieje się także w sieci Avalanche.

W związku z tym organizacja non-profit, która wspiera jej rozwój, przekazała dziś w opublikowanym poście na X, że zakupi „wyselekcjonowane memecoiny, które powstają na tym łańcuchu, aby stworzyć specjalną kolekcję” w ramach inicjatywy „Culture Catalyst”.

Jak napisano, proces weryfikacji tego, które kryptowaluty inspirowane danymi memami zostaną wybrane do kupienia, będzie skupiał się na takich kryteriach, jak liczba posiadaczy, poziom płynności, długość funkcjonowania danego projektu na rynku i cechy charakterystyczne ich społeczności.

Jak podkreślono, memecoiny dziś już nie są jedynie „zwykłymi aktywami użytkowymi”, a stanowią także „przykład zbiorowego ducha i wspólne interesy różnych społeczności kryptowalut”.

Memecoiny z Avalanche notują wzrosty

Co prawda, nie wskazano konkretnie żadnego projektu, który ma szansę na wsparcie z ramienia wyżej wspomnianej inicjatywy, aczkolwiek samo to ogłoszenie wystarczyło, by dwa cieszące się ostatnio popularnością memiczne kryptowaluty wyskoczyły na swoich wykresach cenowych.

Chodzi dokładnie o husky avax i coq inu. Pierwszy z nich zaliczył od wczoraj wystrzał o ponad 113%.

Wykres cenowy HUSKY/AVAX na giełdzie Pangolin. Źródło: TradingView

Natomiast coq inu, czyli memecoin przedstawiający koguta, o którym pisaliśmy przed weekendem, zaliczył wyskok o 140% w ciągu kilku godzin.

Wykres cenowy coq inu na giełdzie KuCoin. Źródło: TradingView
Avalanche wspiera memecoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.