Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.08.2023]

Kursy kryptowalut 29.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Grayscale wygrywa w sądzie z SEC! ETF bitcoin spot już niedługo?

Po ponad rocznej batalii sądowej firma zarządzająca cyfrowymi aktywami – Grayscale Investments – odniosła ważne zwycięstwo nad amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Sprawa dotyczyła dążeń tego pierwszego do przekształcenia pozagiełdowego funduszu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w ETF oparty na cenie spot pierwszej kryptowaluty. Czy oznacza to, że w końcu uda się uzyskać historyczną zgodę regulatora na pierwszy w historii USA tego typu instrument finansowy?

Czytaj więcej: Grayscale triumfuje w sądzie nad SEC! Kursy kryptowalut w górę

Ambitne plany Shibarium

Naczelny deweloper Shiba Inu – Shytoshi Kusama – podzielił się garścią informacji odnośnie najbliższej przyszłości projektu Shibarium. Okazuje się, że za moment ekosystem, który został stworzony wyłącznie w celach humorystycznych, przez co nie wykraczał poza ramy bycia zwykłym memecoinem, teraz zostanie poważnie przekształcony w solidny movement w sektorze kryptowalut. Programista przekazał między innymi, że niebawem zostanie uruchomiony token Wrapped BONE (WBONE) oraz zajdzie migracja DEXu ShibaSwap do Shibarium.

Czytaj więcej: Kusama ujawnia następne ruchy związane z Shibarium

Polski oddział Binance będzie obsługiwał klientów z zagranicy

Kłopoty regulacyjne, z jakimi mierzy się największa na świecie giełda kryptowalut, doprowadziły do tego, że w niektórych europejskich państwach ma ona problem ze świadczeniem swoich usług. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w Belgii. Jednakże tamtejszy organ nadzorczy zasugerował platformie, by zwróciła się o pomoc do jednego z podmiotów będącego członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego [EOG]. Takim właśnie okazał się polski oddział Binance, który może również obsługiwać klientów z Belgii.

Czytaj więcej: Polska jest dużym wsparciem dla Binance w czasie nasilającej się presji regulacyjnej

Według opinii społecznej AI ”tworzy więcej problemów, niż rozwiązuje”

Najnowsze badania wskazują na to, że społeczeństwo wciąż podchodzi z dużą nieufnością do sztucznej inteligencji. Ponad 75% respondentów opowiedziało się za tym, że traci zaufanie do firm, które zaczynają używać tego rodzaju technologii w swojej codziennej pracy. Jednakże okazuje się także, że wiele osób powyżej 30 roku życia nie posiada zbytnio wiedzy na temat działania AI, stąd bierze się duża obawa u nich wobec tego zjawiska.

Czytaj więcej: Firmy, które wykorzystują sztuczną inteligencję, tracą zaufanie klientów

Amerykańskie banki przekazują dane klientów agentom FBI

Komitet Sądownictwa Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych prowadzi dochodzenie wobec kilku amerykańskich instytucji z tradycyjnego sektora finansowego. Chodzi o sprawę przekazanie informacji o ich klientach do Federalnego Biura Śledczego (FBI), na co banki tak naprawdę nie miały prawnej zgody. Jest to kolejny argument świadczący o wyższości kryptowalut nad tradycyjną bankowością.

Czytaj więcej: Te wydarzenia umacniają przewagę kryptowalut nad bankami. Instytucje donoszą na klientów?

Flaga i chorągiewka, czyli przydatne formacje na wykresach kryptowalut

Formacje flagi są jednymi z najbardziej powszechnych i popularnych układów wykresów w analizie technicznej. Formacje flagi wskazują, że poprzedni trend prawdopodobnie zostanie wznowiony po konsolidacji i zapewniają inwestorom możliwość wejścia lub wyjścia z rynku na optymalnych poziomach. W poniższym artykule omawiamy dwa rodzaje formacji flagi oraz dodatkowo chorągiewkę.

Czytaj więcej: Flaga i chorągiewka – formacje trendów cenowych kryptowalut

Jest oficjalna zgoda na kryptowalutowe płatności na Twitterze (X)

Elon Musk od początku, gdy tylko zapowiedział w zeszłym roku plan zakupu giganta social media, deklarował chęć przemienienia platformy w ”super aplikację do wszystkiego”. Chodziło o stworzenie hybrydy komunikatora oraz miejsca do przeprowadzania płatności, w tym tych w kryptowalutach. Teraz miliarder uzyskał kluczową zgodę do legalnego prowadzenia takiej działalności. W następstwie tych informacji kurs Dogecoina, czyli ulubionej kryptowaluty Muska, wzrósł.

Źródło: Finbold

OpenAI wypuszcza dedykowaną firmom wersję ChatGPT

Przedsiębiorstwo dowodzone przez Sama Altmana zrobiło ukłon w stronę korporacji, które od kilku miesięcy wysyłały mu sygnały o rosnącym popycie na jego chatbota. W następstwie tego na rynku pojawiła się specjalna wersja ChatGPT – Enterprise – która jest o wiele szybka i bezpieczniejsza od tej standardowej. Przykładowo, jest w stanie przetworzyć za jednym razem cztery razy więcej słów, niż GPT-4.

Argentyna przegania Salwador pod względem adopcji BTC

Mimo że to Salwador został pierwszym w historii krajem, który oficjalnie uznał bitcoina za legalny środek płatniczy, to adopcja tego aktywa przez to państwo nie postępuje w takim tempie, jak ma miejsce w Argentynie. W tym drugim państwie, gdzie panuje trzycyfrowa inflacja, coraz większe ubóstwo oraz również i występuje głód, coraz więcej obywateli zwraca się w stronę BTC. Również główny kandydat do wygrania wyborów prezydenckich w tym kraju opowiada się za adopcją BTC jako ratunku przed kryzysem gospodarczym.

Źródło: The Block

Kursy kryptowalut 29.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.