Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.05.2024]

Kursy kryptowalut 29.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 29 maja 2024 r.


Spis treści:


Cathie Wood chwali Salwador i prognozuje jego gospodarczy sukces

CEO ARK Invest spotkała się wczoraj z prezydentem Salwadoru. Nayib Bukele podzielił się z nią planami dot. wdrożenia bitcoina do systemów działania tego państwa, co ma znacznie poprawić jego sytuację gospodarczą. Cathie Wood nie ukrywa, że jest pod dużym wrażeniem i prognozuje jego spory rozwój w kwestii PKB.

Czytaj więcej: PKB Salwadoru wzrośnie 10-krotnie dzięki BTC i AI – prognozuje Cathie Wood

Kolejna firma stawia na bitcoina!

Coraz więcej firm ujawnia swoje inwestycje na rynku bitcoina. I kolejny raz okazuje się to odbijać wzrostowo na akcjach takiego przedsiębiorstwa na giełdzie. Teraz dowiadujemy się o pewnym graczu z branży medycznej, który przed podjęciem decyzji postawieniu na BTC, uważnie przeanalizował inne rynki. Jednakże wszystkie analizy dawały ten sam wynik: bitcoin jest najlepszym wyborem.

Czytaj więcej: Kolejna firma ujawnia swoje rezerwy w bitcoinie. Jej akcje skoczyły

Nie ufam politykom, którzy są prokrypto – Samson Mow argumentuje swoje stanowisko

Prokryptowalutowi politycy nie budzą zaufania CEO firmy JAN3. Ten przyznaje, że raczej obawia się ich działań względem rynku cyfrowych aktywów. Na tym wszystkim mocno może ucierpieć bitcoin jako technologia. Samson Mow uważa, że większość polityków niezbyt wie nawet, czym różnią się poszczególne kryptowaluty od siebie.

Czytaj więcej: Politycy wspierający kryptowaluty są zagrożeniem. Samson Mow tłumaczy swoje obawy

Dwóch hackerów zdołało odzyskać zaginione hasło do BTC o wartości 3 mln USD

W większości przypadków jest tak, że utrata klucza do naszego portfela jest równoznaczna z tym, że znajdujące się w nim środki przepadły. Pewien nieszczęśnik po 11 latach zdołał jednak odzyskać swoje bitcoiny, w czym pomógł mu pewien hacker oraz jego znajomy.

Czytaj więcej: Udało się odzyskać utracone hasło do portfela BTC wartego 3 mln USD. Oto sposób

Poziom TVL w DeFi od początku roku wzrósł o 75%

Bieżący rok okazuje się być punktem zwrotnym dla sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi). To już nie tylko platformy handlowe (DEXy), ale multum różnych rozwiązań, które stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla klasycznych narzędzi finansowych.

Czytaj więcej: Rok 2024 należy do DeFi. Rekordowe wzrosty i obiecująca przyszłość tego segmentu kryptowalut

Zetly to coś więcej, niż połączenie blockchaina ze sportem

Niedawno informowaliśmy Was, że Zetly po pewnym okresie ciszy medialnej wraca na rynek i zapowiada przełomowe działania. Teraz otrzymujemy bardziej szczegółowy obraz tego, jak wyglądają poszczególne segmenty tego projektu i jakie korzyści wnosi dla branży sportowej oraz fanów danych dyscyplin

Czytaj więcej: Jak działa ekosystem Zetly? Wyjaśniamy krok po kroku

BlackRock przegonił Grayscale pod kątem ilości posiadanych BTC pod opieką

Gigant z Wall Street odnotował wczoraj wpływy do swojego ETF-a na BTC w wysokości 102,5 miliona dolarów. To pozwoliło mu przegonić swojego największego rywala na rynku funduszy giełdowych dla rynku bitcoina. Wczoraj BlackRock posiadał pod swoją bitcoiny warte blisko 20 miliardów dolarów.

Trzy firmy z branży krypto rzucają rękawice BigTechom zajmującym się AI

Nowe wieści w sprawie połączenia sił przez trzy kryptowalutowe projekty skupiające się na AI. Ich fuzja nastąpi w przeciągu najbliższych tygodni i w jej efekcie na rynku pojawi się nowy token. Dyrektorzy tych firm nie ukrywają, że celem jest stworzenie zdecentralizowanej gospodarki sztucznej inteligencji, która osłabi dominację wielkich korporacji na tym rynku.

Kursy kryptowalut 29.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.