PKB Salwadoru wzrośnie 10-krotnie dzięki BTC i AI - prognozuje Cathie Wood | Wiadomości | CrypS.

PKB Salwadoru wzrośnie 10-krotnie dzięki BTC i AI – prognozuje Cathie Wood

Salwador i bitcoin

CEO Ark Invest spotkała się wczoraj z prezydentem Salwadoru. Po ich rozmowie Cathie Wood podzieliła się swoim optymistycznymi prognozami co do przyszłości rozwoju gospodarczego tego państwa. Przedsiębiorczyni jest przekonana, że adopcja bitcoina oraz technologia AI okaże się dla niego bardzo korzystna.


  • Cathie Wood spodziewa się, że PKB Salwadoru do 2029 roku znajdzie się na poziomie 300 miliardów dolarów,
  • Jest to pierwszy kraj na świecie, który uznał bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Obecny rząd mocno stawia na rozwój innowacji technologicznych,

Bitcoin i AI to klucz do sukcesu gospodarczego Salwadoru?

Cathie Wood nie ukrywa swojego entuzjazmu po wtorkowym spotkaniu z prezydentem Salwadoru, czyli Nayibem Bukele. Znana w społeczności kryptowalut businesswoman jest pełna podziwu wobec planów rządu tego środkowoamerykańskiego państwa, jeśli chodzi o stawianie na nowe technologie.

Salwador na pierwszym miejscu stawia bitcoina, w sprawach którego lokalnym władzom doradza popularny maksymalista tej kryptowaluty i dziennikarz finansowy, Max Keizer.

Jednakże kraj coraz bardziej interesuje się wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji, by poprawić swoją sytuację gospodarczą.

O tym wczoraj Wood rozmawiała właśnie z Bukele, który przedstawił jej swój plan na integrację cyfrowego złota z rynkami kapitałowymi, polityką podatkową oraz właśnie AI.

Jak widać, kontrowersyjny polityk zdołał przekonać do siebie dyrektor generalną ARK Invest, bowiem dziś opublikowała na X wpis zawierający bardzo byczą prognozę co do przyszłości gospodarczej Salwadoru.

Napisała, że wszystkie szacunki wskazują na to, że w ciągu najbliższych 5 lat PKB Salwadoru jest w stanie wzrosnąć aż dziesięciokrotnie. Oznacza to, że do 2029 roku wynosiłby on 300 miliardów dolarów.

Determinacja prezydenta Bukele, by przekształcić Salwador w oazę dla społeczności bitcoin i sztucznej inteligencji – dwie z największych rewolucji gospodarczych i technologicznych w historii – jest powodem, dla którego uważam, że jego realny PKB może wzrosnąć 10-krotnie w ciągu najbliższych pięciu lat

– stwierdziła.

Nayib Bukele, bitcoin i gospodarka Salwadoru

Człowiek określający się mianem “najfajniejszego dyktatora na świecie” przejął funkcję głowy państwa w Salwadorze w 2019 roku. Po trzech latach jego rządów PKB kraju wzrosło o aż 30% do poziom 32,4 miliarda dolarów.

We wrześniu 2021 roku uznano bitcoina prawnym środkiem płatniczym, co było pierwszym tego typu przypadkiem w historii kryptowalut. Na dany moment Salwador jest w posiadaniu 5764 BTC o wartości blisko 400 milionów dolarów.

Państwo to najbardziej utrzymuje się z turystyki, jednakże niebawem może pojawić się nowa gałąź przemysłu, które pozwoli na jego rozwój.

W międzyczasie wprowadzono bowiem rewolucyjne zmiany polityczne, takie jak eliminacja podatków związanych z innowacjami technologicznymi oraz usunięcie w marcu podatku dochodowego z tytułu inwestycji zagranicznych i przekazów pieniężnych.

Ostatnio przedstawiciele organów nadzorczych z Argentyny spotkali się z regulatorami z Salwadoru, by omówić kwestie dot. adopcji BTC. Kraj ten bada bowiem, czy warto jest pójść śladami Naiba Bukele i postawić w większym stopniu na największą z kryptowalut.

Salwador i bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.