Kolejna firma ujawnia swoje rezerwy w bitcoinie. Jej akcje skoczyły | Wiadomości | CrypS.

Kolejna firma ujawnia swoje rezerwy w bitcoinie. Jej akcje skoczyły

Semler Scientific to mało znana firma z branży technologii medycznych. Tyle że teraz jest o niej głośno. Powód? Kurs jej akcji wystrzelił. A to temu, że zainwestowała w bitcoiny!


  • Spółka Semler Scientific kupiła 581 BTC. Kurs akcji wzrósł o 37%,
  • Posunięcie firmy wpisuje się w szerszy kontekst – inwestycje MicroStrategy czy Metaplanet.

Semler Scientific inwestuje na rynku kryptowalut

Firma pracuje nad produktami, jakie są stosowane w wykrywaniu chorób tętnic obwodowych. To ważne.

Ale dla inwestorów istotniejsze jest to, że posiada aż 581 bitcoinów kupionych za nadwyżkę gotówką – 40 mln USD.

Gdy tylko rynek dowiedział się o inwestycji, kurs akcji spółki skoczył o 37%.

Źródło: Tradingview.com

Nasza strategia dotycząca (…) zakupu bitcoinów podkreślajA nasze przekonanie, że bitcoin jest niezawodnym nośnikiem wartości i atrakcyjną inwestycją

– przekazał w oświadczeniu Eric Semler, prezes Semler.

Uważamy, że [bitcoin] ma wyjątkowe cechy jako rzadki i ograniczony [pod kątem podaży] walor, który może służyć jako rozsądne zabezpieczenie przed inflacją i bezpieczna przystań w obliczu globalnej niestabilności. Biorąc pod uwagę różnicę wartości między złotem a bitcoinem, wierzymy, że bitcoin ma potencjał do generowania ogromnych zysków, w miarę jak zyskuje coraz większą akceptację jako cyfrowe złoto

– dodał.

Jak informują media, przed podjęciem decyzji o inwestycji w bitcoiny zarząd i kierownictwo wyższego szczebla Semler Scientific przeprowadziły dokładną analizę różnych aktywów. Wykazała ona, że to kryptowaluta jest optymalnym walorem.

Eric Semler podkreślił, że firma będzie kontynuowała swoją strategię kupowania BTC.

MicroStrategy i inni

Pomysł, by lokować nadwyżki w BTC, nie jest oryginalny. MicroStrategy zaczęło inwestować w bitcoiny już w 2020 r. Jej założyciel, Michael Saylor, promuje też bitcoina w mediach. Spółka posiada już 214 400 BTC, kupione za 7,538 miliarda USD.

Z kolei w kwietniu spółka notowana na giełdzie w Tokio – Metaplanet – także poinformowała o zakupie BTC. Dodała do swojego bilansu 117,72 BTC o wartości około 6,5 miliona USD.

Wczoraj Metaplanet ogłosiło z kolei plan zakupu BTC o wartości 250 milionów jenów (około 1,6 miliona USD). Zostało już to zatwierdzone przez zarząd firmy.

I ta firma chce prowadzić długofalową strategię inwestycyjną w BTC.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.