Politycy wspierający kryptowaluty są zagrożeniem. Samson Mow tłumaczy swoje obawy | Wiadomości | CrypS.

Politycy wspierający kryptowaluty są zagrożeniem. Samson Mow tłumaczy swoje obawy

Bitcoin regulacje

Cyfrowe aktywa stają się coraz częściej poruszanym tematem przez polityków. Idealnym tego przykładem jest pivot ze strony Donalda Trumpa, który liczy na pomoc społeczności kryptowalut w wygraniu listopadowych wyborów prezydenckich. CEO firmy Jan3 uważa, że chociaż jest to pozytywne zjawisko, to niesie ze sobą także wiele zagrożeń dla bitcoina. 


  • Samson Mow jest zdania, że większość polityków nie posiada fundamentalnej wiedzy o kryptowalutach i nie potrafią odróżnić bitcoina od altcoinów,
  • Co za tym idzie, liczne próby uregulowania tego rynku mogą okazać się mieczem obosiecznym, który doprowadzi do zahamowania rozwoju innowacji.

Nie ufajcie politykom

Dyrektor generalny firmy Jan3 podzielił się w tym tygodniu swoimi obiekcjami wobec coraz częściej występującego zwrotu polityków w stronę kryptowalut. Samson Mow uważa, że należy rozgraniczyć regulacje dot. samego bitcoina, a pozostałej części tej klasy aktywów.

Jak stwierdził, wielu polityków nie potrafi tak naprawdę wskazać, co różni BTC od innych kryptowalut. Wskazał przy tym na fundamentalną cechę wynalazku Satoshi’ego Nakamoto, że ten posiada w pełni zdecentralizowaną naturę, pozostając przy tym w pełni odpornym na cenzurę i nie można go kontrolować.

Idą dalej, Mow ostrzega przed wrzucaniem wszystkich kryptoaktywów do jednego worka przy ustalaniu ogólnych ram regulacyjnych wobec nich. Wyjaśnił, że politycy nie rozumiejąc specyfiki największej z kryptowalut, mogą łatwo podjąć wiele złych decyzji.

Bitcoin to nie tylko „kolejna kryptowaluta”

– podkreślił Mow.

Cyfrowe złoto powinno pozostać autonomiczną częścią tego rynku, posiadającą swój indywidualny etos. Bez niego wszystkie zmiany na tle przepisów jedynie będą torować drogę zjawiskom podobnym, jak FTX, Luna czy Genesis, co tylko osłabia morale tego sektora finansowego.

Jednakże wspomniał o tym, że rosnące zainteresowanie instytucji bitcoinem jest pozytywnym zjawiskiem. Adopcja BTC będzie elementem szerzącym edukację o tym ekosystemie, jego znaczeniu w świecie finansów i przede wszystkim wpłynie na wzrost jego kursu.

Bitcoin regulacje



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.