Udało się odzyskać utracone hasło do portfela BTC wartego 3 mln USD. Oto sposób | Wiadomości | CrypS.

Udało się odzyskać utracone hasło do portfela BTC wartego 3 mln USD. Oto sposób

Dwóch ekspertów pomogło pewnemu mężczyźnie odtworzyć utracone hasło do portfela BTC zawierającego 43,6 coiny o wartości 2,96 mln USD.


  • Duet ekspertów pomógł pewnemu inwestorowi, który stracił dostęp do swoich ponad 43 bitcoinów,
  • Okazało się, że pomocna była pewna luka, która została załatana blisko dekadę temu.

Stracił hasło do portfela BTC

Pewien mężczyzna o imieniu Michael (nazwisko nieznane) założył swój portfel na kryptowaluty w 2013 roku. Za pomocą RoboForm utworzył swoje unikalne hasło. Trzymał te ostatnie w zaszyfrowanym pliku i zdecydował się nie przechowywać go w RoboForm ze względów bezpieczeństwa.

Problem w tym, że ów zaszyfrowany plik został uszkodzony, więc Michael nie miał 20-znakowego hasła potrzebnego do uzyskania dostępu do 43,6 BTC w portfelu. Oznaczało to, że stracił dostęp do sporego majątku.

W 2022 roku Michael skontaktował się jednak z Joe Grandem, hakerem sprzętowym. Ten skontaktował się ze znajomym o imieniu Bruno. Razem postanowili pomóc nieszczęsnemu inwestorowi.

Sam Grand stał się sławny w środowisku, bowiem wcześniej “odblokował” bitcoiny przechowywane w portfelu Trezor. Teraz razem z Brunem postanowili wykorzystać dawno naprawioną lukę w generatorze haseł RoboForm.

Chodziło o “dziurę” w generatorze „liczb losowych”. Generator powiązał hasło z konkretną datą i godziną na komputerze użytkownika, na którym hasło zostało utworzone. Luka została załatana w 2015 roku, ale błąd powinien mieć wpływ na hasła utworzone wcześniej.

Michael nie pamiętał dokładnie, kiedy utworzył swoje hasło, ale badacze zauważyli, że przeniósł bitcoiny do swojego portfela 13 kwietnia 2013 r. Korzystając z określonych parametrów czasowych, testowali wiele haseł, aż znaleźli właściwe, które zostało utworzone w dniu 15 maja 2013 r.

Nagroda się należy!

Teraz część bitcoinów Michaela trafiła do Granda i Bruno. Z kolei sam najbardziej zainteresowany sprzedał małą partię swojego majątku. Obecnie posiada łącznie 30 BTC o wartości około 2 milionów USD. Sprzeda całość, gdy 1 BTC będzie warty 100 000 USD.

W rozmowie z mediami dodał, że paradoksalnie cieszy się, że stracił dostęp do swojego portfela. Taki hodling pozwolił mu teraz zostać multimilionerem!
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.