Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.09.2023]

Kursy kryptowalut 28.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 września 2023 roku.


Spis treści:


Marathon Digital wydobyło wadliwy blok Bitcoina

Lider rynku miningu pierwszej kryptowaluty poinformował o nietypowej sytuacji. Otóż jeden z wydobytych przez niego bloków BTC okazał się być wadliwym, jednakże inni walidatorzy sieci szybko go odrzucili. Cała sytuacja potwierdziła tylko, jak silny i odporny jest blockchain bitcoina oraz jak bezpieczne są znajdujące się na nim środki.

Czytaj więcej: Ten błąd wskazuje na to, jak silna i bezpieczna jest sieć Bitcoina

ChatGPT może już swobodnie surfować po sieci

Dotychczas zakres ”wiedzy”, jaką dysponował ChatGPT był ograniczony do informacji, które pojawiły się w Internecie nie później niż we wrześniu 2021 roku. Teraz jednak stojąca za tym narzędziem firma OpenAI poinformowała, że dzięki wdrożonej aktualizacji, jej chatbot korzystający ze sztucznej inteligencji może bez ograniczeń surfować po sieci.

Czytaj więcej: ChatGPT jest już na bieżąco z treściami w Internecie. Czy to rozwiąże problem halucynacji?

Rząd USA może się zamknąć, a to natomiast byłoby korzystne dla ETH

W Stanach Zjednoczonych ponownie panuje chaos administracyjny, a członkowie rządu nie są w stanie dość do porozumienia w kluczowych kwestiach. Możliwe jest, że za kilka dni dojdzie po prostu do zawieszenia jego działania, co mogłoby odbić się jednak korzystnie dla niektórych rynków. Analitycy prognozują, że cała sytuacja może między innymi przynieść pozytywny finał w sprawie oczekiwania na zgodę SEC wobec ETF-ów futures dot. ceny etheru.

Czytaj więcej: Zamknięcie rządu w USA może być zbawienne dla Ethereum!

Kolejna kompromitacja Gary’ego Genslera

Nie od dziś wiadomo, że Gary Gensler jest mocny w słowach, póki nie pojawi się w Kongresie. Jego wcześniejsze wystąpienia przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów odbijały się sporym echem wśród społeczności kryptowalut, bowiem zasiadający w niej politycy nie raz wprowadzali szefa SEC w zakłopotanie. Tym razem było podobnie, a co więcej, niektóry politycy otwarcie powiedzieli Genslerowi, że nie nadaje się do sprawowania swojej funkcji i powinien zostać z niej zwolniony.

Czytaj więcej: Przesłuchanie Genslera ponownie nie obyło się bez kontrowersji. Co szef SEC powiedział tym razem?

Max Keizer atakuje Ripple, ale zahacza o pewien absurd

Jeden z największych maksymalistów bitcoina zarzucił emitentowi XRP wspieranie scentralizowanych systemów opartych na blockchainie. Keizer jednak nieco nie przemyślał logiki w doborze argumentów, bowiem przytoczył jako przykład działania jednego z dyrektorów tej firmy, jakich ten dokonał ponad 30 lat temu, gdy jeszcze nawet nie działały zbytnio łańcuchy bloków. Społeczność kryptowalut szybko zarzuciła Keizerowi, że szuka dziury w całym.

Czytaj więcej: Znany Bitcoin Maxi nieco odleciał i zaatakował na X dyrektora Ripple

Binance zaleca klientom wymianę zdeponowanych euro na USDT

Powraca temat problemów dowodzonej przez Changpeng Zhao giełdy w kwestii znalezienia partnera, który by wspierał ją w dokonywaniu wpłat i wypłat w walutach fiducjarnych. W tym tygodniu firma Paysafe oficjalnie zakończyła współpracę z platformą, przez co Binance teraz nie ma jak przetwarzać transakcji z euro. W związku z tym zalecono wszystkim użytkownikom, którzy posiadają zdeponowane środki w tym aktywie, by przekonwertowali je na stablecoina USDT.

Źródło: Cointelegraph

Do Kwon bardzo nie chce lecieć do USA

Zhańbiony były dyrektor generalny Terraform Labs, który niebawem skończy swoją krótką odsiadkę w czarnogórskim więzieniu, wyraźnie dąży do tego, by nie dopuścić do jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Do Kwon jest wzywany przez amerykańską SEC, by w połowie października stawił się przed sądem celem złożenia zeznań wobec otrzymanego pozwu od tego regulatora. Prawnicy Koreańczyka jednak apelują, by ten mógł zostać przesłuchany na terenie Czarnogóry. Ewidentnie gra na czas i coś knuje.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 28.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.