Znany Bitcoin Maxi nieco odleciał i zaatakował na X dyrektora Ripple | Wiadomości | CrypS.

Znany Bitcoin Maxi nieco odleciał i zaatakował na X dyrektora Ripple

Bitcoin Maxi

Popularny amerykański dziennikarz i komentator finansowy, a także główny doradca Salwadoru ds. BTC – Max Keiser ostro skrytykował kryptowalutę XRP.


Bitcoinowy maksymalista podzielił się swoimi osobistymi poglądami na temat wirtualnej waluty przynależnej do projektu Ripple za pośrednictwem platformy X (dawnego Twittera). Jego wypowiedzi nie były przychylne.

Max Keiser uderza w XRP

Jeden z najsłynniejszych maksymalistów bitcoina (czyli osób nieuznających innych kryptowalut poza BTC) wypunktował wady altcoina związanego z firmą Ripple Labs. W jego opinii XRP jest mocno scentralizowane, co stanowi jego największą słabość. Bitcoin z kolei stoi pod tym względem po przeciwnej stronie cechując się decentralizacją.

Aby dowieść swojej racji, Max Keiser przedstawił patent Stanów Zjednoczonych z 1991 roku jako główny dowód. Wspomniany 32-letni dokument przedstawia połączone komputery osobiste (PC) pracujące ze sobą z przerwami. Jego wynalazcą jest David “JoelKatz” Schwartz, obecny dyrektor ds. technologii w Ripple.

Według przekonań Maxa Keiser tylko bitcoina można uznać za prawdziwy pieniądz. W jego opinii wszystkie alternatywne kryptowaluty są shitcoinami. Taką opinię ma on nawet o forkach BTC – wirtualnych walutach, które powstały na jego bazie z pewnymi modyfikacjami.

Zwolennicy Ripple poczuli się urażeni

Tak zwana “armia XRP”, do której należą inwestorzy broniący swojego ulubionego altcoina na każdym możliwym kroku, nie pozostawiła suchej nitki na wspomnianym dziennikarzu. Wielu z nich zakwestionowało niekonwencjonalną logiką przyjętą przez Maxa Keisera.

Do grona osób, które stanęły w obronie XRP, dołączyli prawnicy oraz byli programiści pracujący dla Ripple. Dla przykładu Matt Hamilton zaznaczył , że wspomniany altcoin ma zaledwie 12 lat. Dodał obok, iż data 1991 powinna być dla Maxa Keisera wskazówką, ponieważ w tym roku nie było jeszcze blockchaina.

Inny skupili się na tym, aby wykazać jak najwięcej słabości bitcoina. Jeden z użytkowników zaznaczył, że twórca tej kryptowaluty Satoshi Nakamoto przeznaczył dużą część monet BTC dla siebie. Obecnie posiada on 1,1 mln BTC, co odpowiada ponad 28,7 mld dol.

Bitcoin Maxireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.