Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.07.2023]

Kursy kryptowalut 28.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 lipca 2023 roku


Spis treści:


Krwawe morderstwo kryptowalutowego inwestora

Otrzymaliśmy doniesienia, że nie żyje popularny finfluencer oraz trader handlujący cyfrowymi aktywami. Chodzi o Fernando Péreza Algabę, który pochodził z Argentyny, prowadził własną firmę oraz był bardzo rozpoznawalną osobą w social media. Jego śmierć jednak ma zdecydowanie wątek kryminalny, bowiem jego zwłoki znaleziono rozczłonkowane w porzuconej walizce.

Czytaj więcej: Nie żyje popularny trader kryptowalut. Kolejna zagadkowa śmierć postaci z tego rynku

Shiba Inu zyskuje ważną funkcjonalność

Niektóre projekty powstały wyłącznie dla żartu i cała ich egzystencja w ekosystemie kryptowalut do końca ich istnienia będzie się opierała na tym ”fundamencie”. Jednakże pewne projekty mają więcej ambicji i chcą wykazać się zdolnością do bycia użytecznym. W tym przypadku można wymienić Shiba Inu, które zyskuje właśnie kluczową funkcjonalność. Jest to związane z uruchomieniem mostu między dwoma blockchainami, gdzie SHIB będzie pełnić poważną rolę.

Czytaj więcej: Shiba Inu przestanie być memecoinem? Projekt wykonuje przełomowy ruch

Firmy z branży AI straciły kontrolę nad fake newsami

Chociaż tacy giganci technologiczni, jak Google czy OpenAI, próbują zatrzymać wykorzystywanie ich chatbotów do nieetycznych celów, ciężko mówić tu o powodzeniu ich działań. Mimo że ChatGPT oraz Bard mają wgrane pewne ograniczenia w swoim kodzie dotyczące generowanych treści, to okazuje się, że można je spokojnie obejść. Ostatnio zespół naukowców przedstawił wyniki badania, które wskazują, że kontrola nad sztuczną inteligencją nieco wyrwała się już spod kontroli.

Czytaj więcej: Ograniczenia ChatGPT można ominąć. Nie powstrzymamy dezinformacji od AI

Boom na memecoiny związane z UFO

W tym tygodniu przed Kongresem Stanów Zjednoczonych zeznawał były agent CIA, który zdradził, że armia amerykańska jest w posiadaniu pozaziemskiej technologii. Co więcej, pojawiły się wzmianki o odnotowanych przypadkach kontaktu z przybyszami z innej planety. Nie będziemy w tym miejscu weryfikować, ile prawdy jest w tym, co mówi ten człowiek, jednakże faktem jest to, że na rynku pojawiło się momentalnie od groma memecoinów związanych z UFO.

Czytaj więcej: USA ukrywają kosmitów! Zeznanie członka CIA wywołuje zalew tokenów powiązanych z UFO

Jaka jest najlepsza opcja transferu kryptowalut?

W tym tygodniu CEO Coinbase – Brian Armstrong – zapoczątkował na Twitterze dyskusję dotyczącą tego, jaka jest najbardziej ekonomiczna opcja transferu kryptowalut. Dołączył do niej m.in. Jack Dorsey, zdeklarowany maksymalista bitcoina, który stwierdził, że rozwiązaniem na wszystko jest Lightning Network, czyli opcja warstwy 2 jego sieci. Nie wszyscy zgodzili się z jego opinią i pojawiły się przykłady innych alternatyw.

CEO Worldcoin kłamie w kwestii popytu na jego projekt

Dyrektor generalny Worldcoina – Sam Altman – chwalił się ostatnio na Twitterze wynikami, jakie odnotowuje jego nowa inicjatywa. Twierdzi, że zainteresowanie jest spore, ludzie ustawiają się w kolejkach, by przeskanować ich gałki oczne, a jego zespół pracuje pełną parą. Jednakże gdy się sprawdzi pewne źródła, to okazuje się, że jego słowa nieco mijają się z prawdą. Dodatkowo, ich metodami zbierania danych biometrycznych zainteresowały się francuskie władze, czy aby wszystko przebiega zgodnie z prawem.

Źródło: Cointelegraph 

Grayscale zwraca się z ważnym apelem do SEC

Firma inwestycyjna po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zeszłym roku odrzuciła jej wniosek o ETF Bitcoin Spot, postawiła pójść z tym do sądu. Teraz jednak, gdy znów pojawiły się nadzieje na zgodę regulatora w przypadku któregoś z podmiotów, które ostatnio złożyły analogiczne wnioski, Greyscale wysunęło ważną prośbę do SEC. By było sprawiedliwie, każdy z wniosków powinien otrzymać zielone światło i najlepiej niech będzie to zrobione w tym samym czasie.

Halving BTC nic nie zmieni – twierdzi Peter Brandt

W kwietniu przyszłego roku rynek BTC doświadczy kolejnego Halvingu. To wydarzenie zawsze skutkowało wzrostem ceny tego aktywa na wykresie. Jednakże niektóre osoby z tego sektora apelują, by nie nastawiać się zbytnio na to, że w efekcie zmniejszenia się podaży nowych BTC o połowę i tym razem nagle doświadczymy silnego wybicia kursu bitcoina. Takiego zdania jest znany inwestor – Peter Brandt- który uważa, że ten rynek już zdążył wykorzystać wszystko, co było możliwe z racji nadchodzącego Halvingu. Analogiczna sytuacja tyczy się ETF-ów na cenę spot tej kryptowaluty.

Kursy kryptowalut 28.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.